Lukács Tamás: „A tempóm megvolt, de túl sok időt veszítettem” – vasárnap javítana

Börcsök Réka2026. 06. 07.
Lukács Tamás
Foró: Dorna NTC via Team Lukas Pesek

Az első verseny nem alakult Lukács Tamás tervei szerint a Moto4 Northern Cup magyarországi fordulóján, a fiatal magyar versenyző azonban a nehézségek ellenére is látott pozitívumokat a futamban, és bízik benne, hogy vasárnap már a pontszerző helyekért harcolhat.

A rajt után rögtön hátrányba került, majd egy hibája tovább nehezítette a dolgát, így a mezőny végéről kellett megkezdenie a felzárkózást.

„A rajtom nem sikerült jól, hátraestem aztán az első kanyarban is volt egy kisebb komplikáció. A harmadik körben elrontottam a négyes kanyart, kimentem a sóderágyba, ott pedig rengeteg időt veszítettem, és a mezőny végére kerültem. Onnantól a verseny nagy része a felzárkózásról szólt.”

Bár több pozíciót is sikerült visszaszereznie, a leszakadt csoportot már nem tudta utolérni.

„A tempóm jó volt ahhoz, hogy abban a csoportban motorozzak, de addigra túl nagy lett a hátrány. Néhány helyet még nyertem, de már nem maradt elég idő a felzárkózásra. Holnap az lesz a cél, hogy már a rajttól velük tudjak menni.”

A pénteki problémák megoldásán tovább dolgoztak a csapattal, és bár sikerült elindulni a megfelelő irányba, még nem érzik úgy, hogy teljesen megtalálták volna a megoldást.

„Sikerült elindulnunk egy jó irányba, de még mindig nem vagyunk ott a többiek szintjén. Ma este is ezen dolgozunk, hogy holnapra további előrelépést tudjunk tenni.”

A motor érzete ugyan javult, de az új beállítások új kihívásokat is hoztak.

„Összességében jobban éreztem magam a motoron, viszont ahogy nőtt a tempó és javultak bizonyos dolgok, új problémák is előjöttek. A verseny nagy részében ezek megoldásán dolgoztam. Nem mindent sikerült kijavítani, de az biztos, hogy jó irányba indultunk.”