„Még mindig nagyon lassúak vagyunk” – Quartararo nem látja jönni a jó eredményt a Magyar Nagydíjon

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 08. 23.
Fabio Quartararo
Fotó: Yamaha Motor Racing

Nehéz hétvége előtt áll Fabio Quartararo.

Fabio Quartararo éppen hogy, egy ezred híján jutott be a Q2-be pénteken, a délutáni edzésen. 2021 világbajnoka azonban nem volt boldog, hiszen hatalmas gödörben áll a Yamaha, akik a Red Bull Ringen csapatszinten mindössze egy pontot szereztek. 

Az újonnan érkező Balaton Parkot sem tartják Yamahával kompatibilis pályának, de ettől függetlenül a csapat kulcsfigurája szeretné, ha nem menne el a kedve a motorozástól a hétvégén:

„A dolgok már nem is lehetnének rosszabbak a Balaton Parkban. Csak élvezni akarom. Rossz lenne, ha nem élvezném…”

Quartararo egy ezreddel győzte le a címvédő Jorge Martínt, így ő bent maradt a legjobb tízben, ezzel egyenes úton a Q2-be jutott:

„Ez a mostani legjobb tízbe jutás után, nem voltam túl jó érzéssel a motorral. Sikerült egy nem túl rossz kört futni, de még így is hat tized másodperccel lemaradtunk az első helytől. Végül a Q2-ben vagyunk, és szombaton megpróbálunk nagyot lépni előre.”

A tizenegyszeres futamgyőztes motoros nem nevezné a kedvenc pályái közé a Balaton Parkot, ahol nem gondol komoly eredményre:

„Technikai jellegű és nem is olyan rossz. Néhány szakasz nagyon rövid. Nem a kedvenc pályám, de vannak részek, amik élvezetesek. A pálya nagyon keskeny, ami problémákat okoz az előzésnél. De őszintén szólva, nincsenek elvárásaim. Szeretnék néhány területen fejlődni, mivel a tempónk nagyon gyenge volt. Egy gyors körön több, mint fél másodperccel vagyunk lemaradva az élmezőnytől, szóval még mindig nagyon lassúak vagyunk.”

A franciánál érezhető, hogy mindig többet kér el a motortól, mint amennyit az képes nyújtani a számára. Arra kérdésre, hogy hol fejlesztene a leginkább, csalódottan válaszolt:

„Mindenhol. A motorunk egyensúlya miatt sokat használjuk az első kereket fékezéskor, de ha nem tudjuk használni a hátsó kereket a sikánokban fékezéskor… Ezért akkor nincs tapadásunk”