Mir rávilágított, miben más az ő helyzete, mint Márquezé volt

Vörös KamillaVörös Kamilla2024. 12. 21.
Mir Márquez
Fotó: Repsol

Joan Mir, a MotoGP 2020-as világbajnoka úgy döntött, hogy a japán márka nehézségei ellenére is a Hondánál marad. Szemben korábbi csapattársával, Marc Márquezzel, aki úgy döntött, hogy elhagyja a gyártót, hogy a Ducatinál újjáéleszthesse karrierjét.

A Crash.net-nek adott interjújában Mir világosan kifejtette, hogy miért nem hasonlítható össze a helyzete Márquezével, aki a japán gyártóval eltöltött évek sikerei után versenyképesebb motor reményében hagyta el a Hondát.

„Teljesen más helyzetben vagyok, mint Marc, amikor elment, mert ő már mindent bizonyított ennél a gyártónál. Az én esetemben jelenleg még semmit sem bizonyítottam” – ismerte el Mir.

„Ha most gyártót váltok, akkor teljesen a nulláról kezdek mindent, és úgy fogom érezni, hogy ez a két év hiába volt. Hatalmas boldogság lesz számomra, ha ez sikerül. Úgyhogy megpróbálom.”

Mir rámutatott, hogy az európai mérnökök érkezése, mint például Romano Albesiano az Apriliától, egy lépés a jó irányba, hogy csökkentsék a lemaradást a kategóriát jelenleg uraló európai gyártókkal szemben.

Mir kiemelte a HRC erősségeit is, de azt is elismerte, hogy a márkának alkalmazkodnia kell a MotoGP új világához, ahol az európai gyártók átvették a vezetést az innováció és a teljesítmény tekintetében. „A japánok fantasztikusan jó motorokat készítenek, a minőségük hihetetlen. Ha megnézzük a Honda MotoGP-motorjának részleteit, valószínűleg az a legjobb. De a teljesítményt tekintve le vagyunk maradva.”

„Szükségünk van segítségre. Európai emberek segítségére van szükségünk. Olaszoktól, spanyoloktól, akik az európai gyártóknak dolgoznak. A japánok és az európaiak kombinációja lehet a fegyverünk.”

Bár Mir nem tudott Albesiano érkezéséről, amikor szerződést hosszabbított a Hondával, elmondta, hogy teljes mértékben bízik a márka stratégiai lépéseiben.

„Láttam, hogyan mozgatják a szálakat. Különleges kapcsolatom van Albertóval [Puig], és ő mindig nagyon egyenes volt velem a kezdetektől fogva. Továbbra is hiszek ebben a csapatban.”