Razgatlıoğlu alkut kötne Quartararóval, hogy gyorsabb legyen

Silló BarnabásSilló Barnabás2026. 05. 30.
Toprak Razgatlioglu
Fotó: Gold & Goose / Red Bull Content Pool

Régen versenyzett Mugellóban Toprak Razgatlıoğlu, ezért megállapodna Fabio Quartararóval, hogy gyorsabb legyen.

Újabb olyan helyszínre érkezik Toprak Razgatlıoğlu, ahol nem versenyzett Superbike-motorral. Mugellóban legutóbb még ifista korában, a Red Bull Rookies Cuppal versenyzett 2014-ben. Azóta megannyi dolog történt, szinte az összes többi olasz pályán megfordult már, csak az éppen a MotoGP mostan állomáshelyén nem. Ez adott esetben jobbá teheti a helyzetét, csak a Yamaha számára az Olasz Nagydíj nehéznek ígérkezik.

A tavalyi Superbike-vilábajnok a hétvége felvezetéseként azzal poénkodott, hogy Fabio Quartararóval egy egyezséget kellene kötnie, aki a 2025-ös kiírást a negyedik helyről várta. Azonban hiába volt egy jó rajthelye a francia pilótának tavaly, a sprinten a kilencedik, a főfutamon csak a tizennegyedik lett, ezáltal összesen két pontot szerzett.

A tavalyi szezonban a Yamaha a sornégyes motorjával a kanyarokban elért sebességgel tudott aratni, hogy ellensúlyozza a MotoGP-szezon leggyorsabb egyenesében elvesztett időt. A kanyarokban elért sebesség az idei, alacsonyabb teljesítményű V4-es motorral még fontosabb szerepet fog játszani.

„Remélem, meg tudjuk tartani ezt a kanyarsebességet, mert Mugellóban nincs szükség erős fékezésre, csak a kanyarsebességre” – kezdte a Pramac versenyzője. „Fabio mindig nagyon erős. Az első edzésen rögtön Fabio nyomába kell szegülnöm! Talán alkut kéne kötni vele!”

Egy dolog biztosan kényelmesebb lesz Razgatlıoğlu számára ezen a hétvégén, az pedig a tapadás szintje. A két héttel ezelőtti Katalán Nagydíjon az újoncot megdöbbentette a pályájának hírhedten csúszós felülete.

„Életemben először láttam ilyen alacsony tapadású pályát a Michelin gumikkal. Oké, a Pirelli gumikkal a Superbike-ban Katalónia nagyon nehéz volt. Csak a Michelin gumikkal még soha nem láttam ilyet. Az első edzésen megdöbbentem. Visszajöttem és megkérdeztem, van-e valami gond a gumikkal, amire azt mondták, hogy mindenki ugyanúgy jár. Szóval próbálkoztam alkalmazkodni, és a tesztelésen már sokkal jobban ment a motorozás. De már túl késő volt.” – értékelte az előző versenyhétvégét.