A mosti forduló után tovább bővült a sérültek listája a Superbike-világbajnokságban: Danilo Petrucci és Álvaro Bautista is kidőlt a mezőnyből.
A 2026-os szezon két legtapasztaltabb versenyzője szombati bukása miatt nemcsak az ötödik hétvégét volt kénytelen kihagyni, hanem várhatóan a következő futamokon sem állhat rajthoz.
Bautista a harmadik szabadedzésen bukott és hordágyon kellett elszállítani. A Barni Ducati versenyzője jobb bokáját és sarokcsontját is eltörte, ami hosszú rehabilitációt vetít előre.
Bautistát hétfő reggel Spanyolországban megműtötték. A bokatörés önmagában még viszonylag gyorsabban gyógyulhatna, a sarokcsont sérülése azonban az egyik legnehezebben regenerálódó töréstípus. Ideális esetben is hetekig teljes tehermentesítésre van szükség. Azonban akár fél év is eltelhet, mire a láb újra teljesen terhelhető lesz.
Bár az élsportolók felépülése sokszor gyorsabb az átlagosnál, jelenleg úgy tűnik, Bautista legkorábban a nyári szünet utáni Magny-Cours-i hétvégén, szeptember elején térhet vissza a pályára.