Toprak Razgatlıoğlu Fabio Quartararo csapattársa lehet 2027-ben? – „Ez egy lehetőség”

Vörös KamillaVörös Kamilla2025. 06. 19.
Razgatlioglu
Fotó: World Superbike Media

Toprak Razgatlıoğlu szerint reális esély van arra, hogy 2027-ben csatlakozzon a gyári Yamaha MotoGP-csapathoz – a döntés azonban a 2026-os teljesítményétől függ majd.

A török versenyző múlt héten hivatalosan is megerősítette, hogy 2026-ban bemutatkozik a MotoGP-ben: a Pramac Yamaha színeiben áll rajthoz, ami új korszakot nyit karrierjében. Már most felmerül a kérdés, mi történik vele 2026 után – akár az is megtörténhet, hogy 2027-re Álex Rins helyére kerül a gyári Monster Energy Yamahához, és Fabio Quartararo csapattársa lesz.

„Nem tudom, mennyire leszek versenyképes 2026-ban. Lehet, hogy felkerülök a gyári Yamaha csapathoz – ez egy lehetőség, úgyhogy a következő év kulcsfontosságú lesz” – mondta Razgatlıoğlu.

„Ha jó eredményeket hozok, akkor ez egy reális opció. Majd meglátjuk.”

A Superbike-világbajnoki cím jelenlegi birtokosa elmondta: a MotoGP-s átigazolás híre extra motivációt adott neki ahhoz, hogy megnyerje az idei szezont is, ahol jelenleg kilenc pont hátrányban van Nicolò Bulegához képest.

„Igen, motivál, mert tudom, hogy a következő két évem a MotoGP-ben telik majd” – fogalmazott. „Ez az álmom és a célom is: hogy úgy jussak el oda, hogy előtte 2025-ben megnyerem a Superbike-bajnokságot is.”

Megható üzenet édesapjának

A bajnoki pontkülönbség azért csökkent kilenc pontra, mert Bulega kiesett a szuperpole futamból – az első kanyarban történt ütközés miatt, amely Axel Bassanival való kontaktusból indult. Razgatlıoğlu ezt kihasználva megnyerte mindkét vasárnapi futamot, a szombati győzelmével együtt pedig tökéletes hétvégét zárt.

A tripla győzelmet – a szezon során másodszor – megható módon ünnepelte: egy kartonra írt üzenetet mutatott fel édesapja, Arif Razgatlıoğlu tiszteletére, aki híres török kaszkadőr volt.

„Édesapám 2017-ben hunyt el, és mindig azt mondta, hogy az az álma, hogy a fia egyszer a MotoGP-be kerüljön. Ezt mesélte mindenkinek. Most ez végre megvalósul, és nagyon boldog vagyok – a barátaim készítették ezt az érzelmes üzenetet.”

„Majdnem elsírtam magam. Mindig lépésről lépésre haladunk előre.”