Varga Tibor nagyszerűen rajtolt, de versenyének súlyos bukás vetett véget (frissítve)

Börcsök Réka2025. 08. 23.
Varga Tibor
Fotó: Jacek Swiderek / PSP / FIM Pictures

Varga Tibor nagy reményekkel vágott neki hazai versenyének a MotoE, az elektromos világbajnokság magyarországi fordulóján. Vezetett is, de versenyének sajnos bukás vetett véget. 

Varga Tibor Erik, hazánk ígéretes fiatal tehetsége kiemelkedően sikeres pénteket zárt. Egyenes ágon jutott be az időmérés második szakaszába, ahol a negyedik helyet érte el, így kiváló pozícióból vághatott neki hazai versenyének.

Varga Tibor rajtja nagyon jól sikerült, egy pozíciót javítva a harmadik helyen haladt a nyolc körös verseny első méterein, majd további pozíciót javítva ideiglenesen az első helyet is átvette.

Az első körben többen is buktak a mezőnyben: Bernardi, Torres és hazánk versenyzője, aki a tizennegyedik kanyarban esett el. A futamot piros zászlóval szakították meg Varga bukása után. Néhány perc múlva érkezett a hír, hogy minden pilóta eszméleténél van, Tibort percekig a kavicságyban ápolták, majd mentővel szállították kórházba további kivizsgálásokra.

A helyi hírek szerint Tibike a baleset után nem kért fájdalomcsillapítót, ugyanakkor könyökfájdalomra panaszkodik. Jelenleg kórházi vizsgálatok zajlanak, amelyek eredményei döntik el, hogy részt tud-e venni a mai második futamon.

A versenyt újraindították, négy kört tett meg a mezőny. A futamot végül Casadei nyerte Baldassari és Granado előtt.

FRISSÍTÉS:

Varga Tibort Veszprémbe szállították, bejelentkezett szurkolóinak közösségi média oldalán. Célja, hogy visszaérjen a második versenyre.

ÚJABB FRISSÍTÉS

Varga Tibor visszatért a pályára, de a délutáni futamon nem indulhat. Össze kellett varrni a karját, de alapvetően jól van. Közösségi média oldalán közzétette, hogy a szabályok nem teszik lehetővé, hogy eszméletvesztés után 24 órán belül visszatérjen a versenyzéshez.