Fernando Alonso szívesen visszamenne Le Mans-ba, ahol akár Max Verstappennel ülne egy autóba.
Az utóbbi időben megnőtt a kereslet a Le Mans-i 24 órásra, amely az új Hypercar-szabályrendszer miatt vonzó lett a versenyzőknek. Ez a korszak 2023 óta létezik, az elmúlt három és fél szezonban rengetegen megfordultak a WEC-ben és az IMSA-ban egyaránt, több egykori Forma-1-es versenyző is. Az abszolút győzelemért jelenleg tizenkét egykori F1-es hajt, többek közt Kevin Magnussen, vagy Antonio Giovinazzi, azonban aktuális pilóta a királykategóriából nincs.
Pedig a múltban volt rá példa, hogy átugrottak egy-egy futamra. Ilyen volt Fernando Alonso, aki a WEC 2018-19-es szezonját a Forma-1-gyel csinálta párhuzamosan, behúzva mindkettő Le Mans-t, de Nico Hülkenberg is év közben átugrott 2015-ben, amikor elsőre megnyerte a legendás viadalt. Alonso neve azóta többször felmerült, hogy visszatér Le Mans-ba, ha már akkoriban igazi ezermester volt az autósportban, mert minden kipróbált a Dakartól kezdve az IndyCarig. A legutóbbi Barcelona-Katalónia Nagydíjon elárulta, hol menne újra.
„IndyCar? Nem, jelenleg nem igazán foglalkoztat a dolog. Ami pedig a Hypercart illeti, nem is tudom. Az sem áll még határozottan a terveim között. Szeretnék elindulni a Dakaron, és egy nap szeretném megnyerni a Dakart. Engem maga a kihívás vonz.” – mondta a jövőbeli terveiről.
A kétszeres Forma-1-es világbajnok most a legesélyesebb arra, hogy az autóversenyzők egyik krémek krémjét, a Tripla Koronát megszerezze, ami magába foglalja az F1-es Monacói Nagydíjat, a Le Mans-i 24 órást, továbbá az Indianapolisi 500-ast. Utóbbin kívül mind a kettőt megszerezte, így csak Amerikába kellene átruccania.
„A Tripla Korona nagyon vonzó, de a Dakar is, mert ha sikerül nyerni a Forma-1-ben, a hosszútávú versenyeken és a raliban, az is olyan dolog lenne, ami nagyon keveseknek sikerült. Szóval szeretem a kihívást. Le Mans egy igazán csodálatos élmény volt számomra. Talán egy nap újra megpróbálom, főleg, ha Max Verstappennel együtt lehetne.” – nyilatkozta a spanyol.
Verstappen az egyik olyan személy, akinél nyílt titok, hogy Le Mans-t akar nyerni. Tavaly óta már a saját GT-csapatában is elindul néhány futamon, ahol bizonyította sebességét. A jövőben szinte biztosan megfordul a francia futamon, lehetséges, hogy Alonsóval.
Visszatért a győztesek útjára a Toyota Le Mans-ban, négy év után ismét övéké a siker


