A BMW továbbra sem kér az F1-ből, hiába nőtt meg a gyártók érdeklődése

A BMW kizárta a Forma-1-be való visszatérését, annak ellenére, hogy a sportág vitatott 2026-os szabályzata miatt megnőtt a gyártók érdeklődése.
Az új szabályok máris bevonzották az Audi és a Cadillac csatlakozását a mezőnyhöz, míg a Honda visszavonta korábbi kilépési terveit, és elkötelezte magát az új korszak mellett. A kínai óriás, a BYD állítólag szintén fontolgatja a belépést, akár új csapatként, vagy egy meglévő felvásárlásával. A BMW ugyanakkor kijelentette, hogy nem érdekli a dolog. Frank van Meel, a BMW M vezérigazgatója az ausztrál médiának, amikor a lehetséges F1-es visszatérésről kérdezték, így felelt:
„A válaszunk, hogy: nem.”
Ehelyett a német márka továbbra is azokra a versenyprogramokra fog összpontosítani, amelyek szorosabban kapcsolódnak a közúti autóikhoz, ezért így folytatta:
„Minden tevékenységünkkel igyekszünk közelebb kerülni az utcai termékeinkhez. Ezért örülünk annak, hogy olyan autókkal versenyezhetünk, mint az M4 a GT4-ben és a GT3-ban, amelyek motorjait a gyártott modelljeinkben is használjuk.”
Bár elismeri a Forma-1 globális varázsát, van Meel szerint a bajnokság jelenleg nem illeszkedik a BMW műszaki prioritásaihoz, és így zárt:
„Marketing szempontból csodálatos lenne. Azonban technológiai szempontból nem látjuk, hogy ezzel elérhetnénk a kitűzött céljainkat.”
A BMW legutóbb 2009-ben indult gyári csapatként a Forma-1-ben, korábban pedig motorbeszállítóként aratott sikereket.









