+20 milliót harcolt ki a Williams: A négy leggyengébb F1-es csapat extra költségkeretet kap!

Tajthi AndreaTajthi Andrea2023. 10. 13.
James Vowles, f1
Fotó: Williams Racing

A Forma-1 utolsó négy csapata plusz 20 millió dollárt költhet az elavult infrastruktúra javítására.

A 2020-as, 2021-es és 2022-es szezon eredményei alapján a négy legrosszabbul teljesítő csapat – a Williams, a Haas, a Sauber (jelenleg Alfa Romeo) és az AlphaTauri – sikerrel pályázott arra, hogy a költségvetési plafonon kívül speciális „felzárkóztatási” költségkeretet kapjon.

Az összetett költségvetési sapka kérdését különösen keményen forszírozta a Williams új főnöke, James Vowles, aki a Dorilton Capital felvásárlását követően nagy előrelépést tűzött ki célul a csapat számára.

Katarban azt mondta, hogy az infrastrukturális kiadásokra szánt 20 millió dolláros extra összeg „talán nem az a 100 (millió), amire számítottam, de jó lépés a helyes irányba”.

A megnövekedett kiadások ellenére azonban Vowles elmondta, hogy azért ellenzi annyira az Andretti-Cadillac csatlakozást a mezőnyhöz, mert a jelenlegi, gyengébb csapatok közül néhány – köztük a Williams – „nem stabil anyagilag”.

„Azt mondanám, hogy valószínűleg a rajtrács fele nem az” – mondta.

„Úgy gondolom, hogy egy tizenegyedik csapat felvétele ésszerű dolog, de csak akkor, ha a rajtrács tizedik csapata is anyagilag stabil” – tette hozzá Vowles.

„Szerencsés vagyok, hogy vannak olyan tulajdonosaim, akik tényleg hisznek abban, amit csinálunk, és befektetnek abba, amit csinálunk, de sportáganként figyelnünk kell, hogy ezekre vigyázzunk.”