Jól ismert, közkedvelt sütemény receptje, az F1-es Osztrák Nagydíjra

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 06. 23.
Isler az F1-es Osztrák Nagydíjra
Fotó: Tajthi Andrea

Következik a Forma–1-es Osztrák Nagydíj, én pedig egy Magyarországon is közkedvelt osztrák édességet ajánlok neked a hétvégére – ha ebben a hőségben van hajlandóságod bekapcsolni a sütőt.

Ez pedig az Isler.

Az isler egy osztrák sütemény, amelyet Richard Kurth, a híres Bad Ischl-i Zauner cukrászda mestere alkotott meg az 1950-es években. A császári üdülővárosról elnevezett, eredetileg csokoládékrémmel töltött édesség az 1958-as brüsszeli világkiállításon elért sikere után vált a Monarchia utódállamainak, így Magyarországnak is a kedvencévé.

Hozzávalók:
  • 150 g finomliszt
  • 25 g dió
  • 100 g vaj
  • 50 g porcukor
  • fél csomag vaníliás cukor
  • 1 db tojássárgája
  • baracklekvár (az osztrákok sárgabaracklekvárral készítik, míg hazánkban inkább málnalekvárral terjedt el)
  • 200 g étcsokoládé
  • 1 teáskanál napraforgó olaj

A lisztet, diót, vajat, porcukrot, vaníliás cukrot, és a tojássárgáját mérd ki egy tálba és gyúrd addig, míg egynemű tészta nem lesz belőle. Ezt követően célszerű egy órára leatakarva hűtőbe tenni.

Majd a tésztát nyújtsd pár miliméter vékonyra, szaggass belőle korongokat, majd helyezd őket sütőpapírral bélelt tepsire. 180 fokra előmelegített sütőben kb 15 perc alatt süsd világosbarnára.

Ha a korongok kisültek, várd meg, míg teljesen kihűl, majd 2-2 korongot lekvárral ragassz össze.

Vízgőz fölött, vagy mikróban olvaszd meg a csokoládét az étolajjal, majd forgasd bele az összeragasztott linzereket. Helyezd őket rácsra, vagy sütőpapírra, tegyél rá fél diót, vagy dekorcukrot, majd várd meg, míg a csoki teljesen megdermed.

Jó nassolást a versenyre!