Hamilton egy rendőrbe futott bele, amint visszatért Olaszországba

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 06. 26.
Lewis Hamilton
Fotó: Alberto Vimercati DPPI/Scuderia Ferrari HP

Lewis Hamilton elárulta, hogy egy rendőr, akivel Olaszországba érkezésekor találkozott, volt az első olasz, akivel a Barcelona-Katalónia Nagydíj megnyerése után találkozott.

A hétszeres világbajnok pár nappal azután tért vissza Maranellóba, hogy megszerezte első győzelmét a Ferrari pilótájaként, amely a Scuderia első győzelme volt a 2024-es Mexikóvárosi Nagydíj óta. Hamilton remek formájának köszönhetően a bajnoki címért zajló küzdelem élvonalába került: az elmúlt három futamon második, második, majd első helyen végzett.

A Ferrari óriási előrelépéseket tett az új hajtásegység-korszak nyitó futamain, ami Olaszországban azt a hitet erősítette fel, hogy valami különlegesre lehet számítani. A piros overálban való győzelem Hamilton gyermekkori álma volt, amelyet most megtörtént; mind a rendőr, akivel találkozott, mind a határőrség személyzete örült a győzelmének.

Annak ellenére, hogy Olaszországban csupa pozitív visszajelzést kapott, a 41 éves pilóta tudja, hogy a maranellói istállónak továbbra is a földön kell maradnia, és tovább kell haladnia előre. Arra a kérdésre, milyen érzés volt visszatérni Maranellóba a barcelonai siker után, Hamilton a RacingNews365-öt is magában foglaló kiválasztott sajtó képviselőinek így nyilatkozott:

„Csütörtökön és pénteken Maranellóban jártam, ott zajló rendezvényeken vettem részt. Amint leszálltam a repülőtéren, láttam, mennyire fontos volt ez a rendőrnek, majd a bevándorlási tisztviselőknek is, és milyen boldogok voltak. Ők voltak az első olaszok, akikkel találkoztam, amikor leszálltam. Aztán, amikor megérkeztem a pályára és a gyárba, igazán szembetűnt, mennyire boldog volt mindenki. Határozottan van egy igazán remek… Úgy gondolom, mindig is jó energia volt az alakulatnál, de ez most biztosan még erősebbnek tűnt. Ahogy Fred Vasseur is megmondta, most le kell nyugodnunk, vissza kell térnünk a dolgainkhoz, az íróasztalunkhoz, és ezt a pozitív energiát a munkánkba kell csatornáznunk. Szerintem ezt próbálja mindenki most megtenni.”