Mick Schumacher elismerte, hogy még mindig gondol a Forma-1-re, és nem zárja ki azt, hogy visszatérjen a mezőnybe.
Az RTL-nek és az ntv-nek nyilatkozott erről:
„Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem gondolok olykor vissza a Forma-1-es napjaimra, és ne járna azon az agyam, milyen volt akkoriban vezetni. Amennyiben adódna egy lehetőség, biztosan nem mondanék nemet. Ez egészen biztos.”
A 27 éves pilóta 2021-ben és 2022-ben a Haas színeiben versenyzett, mielőtt a Mercedes tartalékpilótája lett. Jelenleg kizárólag az IndyCar-ban versenyez, és nehéz kezdeten van túl:
„Az teljes környezet más. Az összes versenypálya új nekem. Az első pár hónap ezért nagyon tanulságos volt, és remélem, hogy az eredmények is hamarosan jönnek.”
Jelenleg az első Indianapolis 500-ra készül, miközben alkalmazkodik a sportág fizikai igényeihez:
„Nem feltétlenül nehezebb, de sokkal megterhelőbb. Az autónak nincs szervokormánya, ezért igen mechanikus, és közvetlenül tükrözi a vezetési stílusodat. Az IndyCarban kevesebb a nyak terhelése, de a felsőtestet sokkal inkább megdolgoztatja. Egyszerűen sokkal stabilabban kell fogni a kormányt.”
Schumacher kiemelte az autók nyersességét is:
„A futómű annyira stabil, hogy sűrűn kitépi a kormányt a kezedből, ha nem engeded el időben.”
A kockázatok ellenére – és a Forma-1-nél magasabb végsebességek ellenére – ragaszkodik ahhoz, hogy nem fél:
„Ha félnék, nem ezt a sportágat választottam volna. Nos, a félelem nem része ennek. A jobb válasz erre, valószínűleg a „tisztelet” lenne.”
Rémálomszerűen indult Mick Schumacher pályafutása az IndyCarban






