Marko meglepetést vár az Osztrák Nagydíj győztesének, Stella nem ért egyet vele

Helmut Marko elmondta véleményét arról, hogy szerinte kik lesznek a hétvégi Osztrák Nagydíj esélyesei a győzelemre.
A korábbi Red Bull-tanácsadó, aki a 2025-ös szezon lezárultával búcsút intett az F1-ben eltöltött pompás karrierjének, számos forgatókönyvet vázolt fel arra vonatkozóan, miképp alakulhatnak a dolgok, amikor az autók a Red Bull Ring pályájára lépnek. Marko, aki az osztrák Kleine Zeitungnak adott interjújában nyilatkozott, megjegyezte, hogy a Mercedes nagy eséllyel a favoritnak számít. Rámutatott viszont arra is, hogy a brackley-i csapatot a közelmúltban sújtó hajtásegység-problémák ismét előtérbe kerülhetnek. A 83 éves szakember továbbá részletesen kifejtette, hogy a hazai hétvégéje gyakran ideális helyszínnek bizonyul a fejlesztések bevezetésére, ami esélyt adhat a Red Bullnak és Max Verstappennek a győzelemért zajló küzdelemre, ha a hétvégi frissítéseik a kívánt eredményeket hozzák:
„Az új szabályok egyértelműen a Mercedes-t helyezték a favorit szerepébe. Ugyanakkor már a második motorhibájukat szenvedték el, ami szokatlan nekik. Általánosságban azonban a fejlesztések a szabályok jelenlegi szakaszában minden bizonnyal hatékonyabbak; egy lépésben akár öt tizedmásodperc is nyerhető. A Red Bull először állít pályára csak a súlyhatárig terhelt autót, így biztosan ott lesznek az élen. Remélem, hogy Max akkor harcban lesz. A Mercedes az esélyes, de a mezőny többi része is több mint érdekes.”
Míg Marko szerint a Mercedes lesz a leggyorsabb Spielbergben, a McLaren csapatfőnöke, Andrea Stella szerint a Ferrari megint erős teljesítményt nyújt majd Ausztriában. Az 55 éves szakember, aki többek között a GPblognak is nyilatkozott az osztrák futammal kapcsolatos várakozásairól, kiemelte a pálya barcelonaihoz képest eltérő jellemzőit, majd utalt rá, hogy a Ferrari – akárcsak Katalóniában – ismét mérce lehet:
„Ausztria eléggé más pálya. Itt a stabilitás, a fékezés és a kanyarodás igazán fontos. Barcelonában több az egyenes szakaszokon történő fékezés, majd alacsony sebességű kanyarok jönnek. Tehát az egy némileg más pálya, mint itt. De úgy vélem, hogy a Ferrari továbbra is a gyorsabb autó a kanyarokban. Valószínűleg a Mercedes az egy körön mért legjobb autó a mezőnyben, ha a futóművet és a hajtásegységet egyaránt figyelembe vesszük.”
A McLaren csapatfőnöke ugyanakkor óvatosan nyilatkozott csapata osztrák esélyeiről, megjegyezve, hogy a McLaren továbbra is arra koncentrál, hogy fejlesztésekkel orvosolja a fennálló gyengeségeket és javítsa az általános teljesítményét.









