3 Ellával erősít a McLaren – egyikük egy világbajnok lánya!

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 11. 17.
McLaren DDP: Ella Stevens, Ella Lloyd és Ella Häkkinen
Fotó: McLaren

A McLaren Racing bejelentette, hogy tovább erősíti elköteleződését a nők számára nyitott motorsport- és STEM-karrierutak támogatása iránt. A csapat kibővíti Driver Development Programme (DDP) utánpótlásprogramját, és második autót is indít az F1 Academy nevű női versenysorozatban.

A program bővítésének részeként a jelenlegi F1 Academy-versenyző, Ella Lloyd (a képen középen) mellé két további tehetség érkezik: Ella Stevens (a kép bal oldalán) és Ella Häkkinen (a kép jobb oldalán).

A gloucestershire-i Ella Stevens kiemelkedő gokartpályafutást tudhat maga mögött: 2025-ben a brit KZ2 Karting-bajnokság ezüstérmese lett, és ő az egyetlen nő, aki valaha futamot nyert az Egyesült Királyság első számú gokartkategóriájában.

A mindössze 14 éves Ella Häkkinen a program legfiatalabb tagja, de eredményei ennek ellenére figyelemre méltók. 2024-ben megnyerte a Champions of the Future Academy nagy presztízsű versenyét Cremonában, majd további győzelmeket és dobogós helyezéseket szerzett Európa-szerte. Ő a DDP keretében egyenüléses autók tesztelésére készül, célja pedig, hogy 2027-re készen álljon a versenyzésre.

Stevens és Lloyd 2026-ban az F1 Academy-ben indulnak

A McLaren azt is megerősítette, hogy Ella Stevens 2026-ban csatlakozik Ella Lloyd mellé az F1 Academy mezőnyében, a csapat második McLaren által támogatott autójában. Mindkét McLaren-bejegyzésű autót a Rodin Motorsport fogja üzemeltetni.

A második nevezés a McLaren és hosszú távú partnere, NEOM együttműködésében valósul meg. A McLaren új nevezése az „F1 Academy McLaren Oxagon” nevet viseli majd.

Zak Brown, a McLaren Racing vezérigazgatója így nyilatkozott:

„Bár elismerem, hogy még mindig van tennivaló a női képviselet növelésében a motorsportban, rendkívül büszke vagyok az eddig elért előrelépéseinkre. Remélem, hogy ez azt üzeni minden hihetetlenül tehetséges női gokartosnak, versenyzőnek, mérnöknek, szerelőnek, marketingesnek és könyvelőnek, hogy a sportunk mindenki számára nyitott, és továbbra is elkötelezett amellett, hogy fenntartsa az elmúlt években tapasztalt hihetetlen lendületet.”

„Olyan sok lehetőség van a pályán és azon kívül is, és szeretném megköszönni a NEOM-nak, hogy partnerként segít több lehetőséget teremteni a nők számára. Az, hogy most három tehetséges fiatal női versenyzőnk van az utánpótlásprogramban, igazán izgalmas, és alig várom, hogy lássam őket a pályán.”