58 éve a Honda és a Goodyear is először tette le a névjegyét a Forma-1-ben

A Mexikói Nagydíj az Autodromo Hermanos Rodriguez pályán mindig különleges helyet foglal el a Honda, de a Goodyear történelmében is.
1965-ben ezen a napon a japán gyártó ugyanis itt szerezte meg első F1-es győzelmét, amelyet Richie Ginther aratott le, miután az RA272-es volánjánál rajt-cél győzelmével fölényesen diadalmaskodott. Ez a történelmi mérföldkő volt az amerikai pilóta első és egyetlen nagydíjgyőzelme, de ez volt az amerikai Goodyear gumiszállító legelső győzelme is a királykategóriában.
Négy éve Max Verstappen is kipróbálhatta a 12 hengeres 15. literes rizsrakétát:









