A Ferrari korábbi elnöke kiakadt a Forma-1 városi pályáira

Vámosi PéterVámosi Péter2023. 12. 15.
Luca di Montezemolo, ferrari
Fotó: Scuderia Ferrari Press Office

Luca di Montezemolo, a Ferrari neves egykori elnöke kritikusan nyilatkozott a Forma-1 jelenlegi irányáról, különösen az utcai pályákra való egyre nagyobb támaszkodásról.

Véleményét a pletykák közepette mondta el, miszerint a Liberty Media egy új, madridi városi pálya bevezetését tervezi az F1-es naptárba. Így tovább bővítenék az olyan utcai helyszínek listáját, mint Dzsidda, Baku, Miami vagy Las Vegas. A Corriere dello Sport napilapnak nyilatkozva a 76 éves Montezemolo aggodódik azért, mert szerinte eltolódik a sportág hagyományos versenyzési ethosza:

„Mindenért rajongok a Forma-1-ben, kivéve azt, hogy túl sok az utcai pálya.”

A városi pályák elszaporodásával kapcsolatos bírálata ellenére Montezemolo elismerte a sportág általános vonzerejét és kiszámíthatatlanságát. Kiemelte a jelenlegi szezonban Max Verstappen uralmát is, de visszaemlékezett a Ferrari sikerkorszakára, megjegyezve:

„Amikor a Ferrari nyert, minden évben változtattak a szabályokon, hogy minden érdekesebb legyen.”