A General Motors Las Vegasban lobbizik majd az az Andretti-Cadillac F1-es indulásáért

Tajthi AndreaTajthi Andrea2023. 11. 15.
Cadillac, General Motors, F1
Fotó: Dan MacMedan for Cadillac

A General Motors (GM) közölte, hogy a Las Vegas-i Nagydíjon személyesen fog lobbizni a Forma-1-es paddockban, hogy megpróbálja elérni, hogy jóváhagyják, hogy az Andretti-Cadillac valóban indulhasson az F1-ben.

Bár az FIA jóváhagyta az Andretti-Cadillac kérelmét, hogy legkorábban 2025-től csatlakozhasson a Forma-1-es mezőnyhöz, akadályba ütközött, miután a meglévő csapatok kifogást emeltek egy új belépő ellen.

A General Motors eltökélt szándéka, hogy feloldja a kialakult patthelyzetet, ezért a gyártó egy vezetői delegációt küld a Las Vegas-i Nagydíjra, hogy találkozzon a Liberty Mediával és más érintettekkel, hogy megpróbáljon előrelépést elérni.

Erre azt követően kerül sor, hogy Michael Andretti az Egyesült Államok Nagydíján az AP-nek elárulta, hogy a Forma-1 ügyvezetője, Stefano Domenicali nem válaszol a hívásaira vagy az sms-ekre.

A GM érkezése jó lenne az F1 számára, azonban az világossá tette, hogy csak akkor csatlakozik az F1-hez, ha az Andretti-vel társul a Cadillac által. Így ha nem engedik az Andrettit az F1-be, akkor a GM-nek is búcsút kell inteni.

„A GM elkötelezett az Andrettivel való partnerség mellett, hogy az F1-ben versenyezzen” – mondta Mark Reuss, a General Motors elnöke az AP-nek.

„Az Andretti-Cadillac együttműködése két egyedülálló, versenyzésre épített egységet hoz össze, mindkettő hosszú sikereket tudhat magáénak a motorsportban világszerte.”