Alonso azon poénkodott, mennyibe kerül a Mercedesnek Hamilton

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 02. 22.
Fernando Alonso, Aston Martin
Fotó: Aston Martin F1 Team

Fernando Alonso a Mercedes F1-es költségvetése kapcsán viccelődött George Russellel Bahreinben, ahol a szezon előtti teszt zajlik.

Alonso Russell mellett ült, mikor a csapataikkal kapcsolatban kérdezték őket. A kétszeres világbajnok hangot adott annak, hogy nincs elég tesztidő a szezonok előtt, idén mindössze három nap, és azt is el kell felezni a csapattárssal.

Alonso összehasonlítást tett más sportágakkal, például a labdarúgással és a tenisszel, ahol a játékosok lényegesen többet gyakorolhatnak és készülhetnek, mint az F1-es versenyzők, akik csak néhány napot tölthetnek az autóban.

Válaszában a spanyol azt állította, hogy az F1-es csapatok költségvetése 200 millió dollár körül van. Noha a költségvetési sapka szerint valójában csak 135 millió dollárt költhetnek.

„A futballban vagy a teniszben a bajnokság vagy a szezon előtt lecserélik az ütőt, a labdákat vagy mindent, és a játékosok egy nappal a Grand Slam előtt tesztelik az összes felszerelést” – mondta Alonso.

„[De itt] a legkifinomultabb sportágról beszélünk, évi 200 millió dolláros költségvetésről csapatonként és hasonló dolgokról.”

Russell azonban közbeszólt: „A mi költségvetésünk 135 millió dollár.”

Alonso ezután viccelődni kezdett: „Igen, de van melletted egy nagyon drága versenyző. Szóval a Mercedesnél valószínűleg több mint 200 millió a csapattársaddal együtt.”

A versenyzői fizetések jelenleg nem tartoznak a költségvetési korlát szabályzása alá.