Antonelli egyenesen őrültnek nevezte a MotoGP-versenyzőket

Börcsök Réka2026. 06. 06.
Fabio Di Giannantonio - Kimi Antonelli
Fotó: VR46 Racing Team

Kimi Antonelli múlt hétvégén kilátogatott a mugellói MotoGP-hétvégére. Rájött, hogy a kétkerekű pilóták még náluk is őrültebbek.

A Forma–1-es autók vezetése a monacói utcai pályán több mint 300 km/órás sebességgel, centiméterekre a korlátoktól rendkívüli koncentrációt és bátorságot igényel. A bajnokságot vezető Kimi Antonelli szerint azonban még ez is kevésbé félelmetes, mint egy MotoGP-motorra ülni.

„Szerintem a MotoGP-ben versenyzők, bárki is csinálja ezt, őrültek” – mondta tabellavezető versenyző. „El sem tudom képzelni, hogy 370 km/órával menjek két keréken. Inkább maradok négynél. Stabilabb, biztonságosabb. Óriási tiszteletet érzek ezek iránt a srácok iránt.”

Antonellit különösen lenyűgözi, hogyan reagálnak a motorosok egy bukás után.

„Amit csinálnak, az hihetetlen. Ha elesnek, végigcsúsznak a pályán vagy a kavicságyban, és nem tudják, mi fog történni. Ami számomra igazán döbbenetes, hogy ha buknak, egyszerűen visszaszaladnak a boxba, felülnek a második motorra, és még gyorsabban mennek.”

Majd nevetve hozzátette: „Szerintem ez őrültség. Ez azt jelenti, hogy valami hiányzik a fejükből.”