Antonelli ismét beszélt a Bandini-trófea elnyerése után arról, hogy a Ferrariba tart-e

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 06. 02.
Andrea Kimi Antonelli
Fotó: Mercedes-Benz AG

Kimi Antonelli megerősítette elkötelezettségét a Mercedes iránt, miután az olasz motorsport egyik legrangosabb elismerésének átvétele során kérdéseket kapott egy esetleges jövőbeli Ferrari-átigazolásról.

A Forma-1-es bajnokság éllovasa a hétvégén Olaszországban vehette át a 33. Trofeo Lorenzo Bandini-t, ezzel ő lett a legújabb pilóta, aki felkerült a kitüntetettek jeles névsorára. Ezen a listán szerepel már Michael Schumacher, Lewis Hamilton és Max Verstappen, Mark Webber, Daniel Ricciardo, vagy a tavalyi győztes, Oscar Piastri.

Az 1967-es Monacói Nagydíjon balesetben életét vesztett olasz pilóta, Lorenzo Bandini tiszteletére elnevezett díjat 1992 óta évente adják át azoknak, akik jelentős hatást gyakoroltak a motorsportra. Antonelli neve az idény figyelemre méltó kezdete után került fel a dicsőséglistára: a 19 éves tini Kínában, Japánban, Miamiban és Kanadában elért győzelmei után a Forma-1 legfiatalabb bajnoki éllovasa lett.

A montreali legutóbbi sikerét követően Antonelli hazatért Olaszországba az ünnepségekre. Ennek keretében Imolában és Faenzában is megjelent, mielőtt a díjat hivatalosan átvette volna Bandini szülővárosában, Brisighellában. Az eseményen elkerülhetetlenül felmerültek a Ferrarival kapcsolatos kérdések, mivel továbbra is pletykák övezik Olaszország legújabb F1-sztárjának hosszú távú jövőjét. Antonelli hamar megdicsérte a Scuderia helyét a sportban, de egyértelművé tette, kinek tartozik jelenleg hűséggel:

„A Ferrari egy óriási csapat, hihetetlen rajongótáborral, és örökre beírta magát a történelembe. Ugyanakkor én Mercedes-pilóta vagyok, és a célom az, hogy a Mercedes-szel nyerjek. Fiatal koromtól kezdve remek lehetőséget kaptam tőlük, végig támogattak a teljes pályafutásom alatt. Kötelességemnek érzem, hogy a legjobbamat nyújtsam ennek a csapatnak. Utána majd meglátjuk.”

 

A bejegyzés megtekintése az Instagramon

 

Mercedes-AMG PETRONAS F1 Team (@mercedesamgf1) által megosztott bejegyzés

Az olasz 43 pontos előnnyel érkezik Monacóba csapattársa, George Russell előtt, miután az év első futamain 131 pontot gyűjtött. Bár a hétvégét övező figyelem jó része a jövőjére összpontosult, Antonelli arra is visszagondolt, hogy olyan díjat kapott, amelyet korábban a sportág számos nagysága is elnyert. Antonelli elmondta, hogy a hazai szurkolók előtt átvett kitüntetés különösen emlékezetessé tette ezt az alkalmat:

„Igazi megtiszteltetés részt venni ezen az eseményen, és átvenni egy ennyire különleges díjat. Az, hogy ma itt lehetek, ennyi támogatás és pozitív energia mellett, még jelentősebbé teszi ezt a pillanatot. Ez egy olyan élmény, amelyet soha nem fogok elfeledni, és hihetetlenül hálás vagyok, hogy megoszthatom veletek. Ezt a trófeát a családomnak, a fantasztikus istállómnak és mindenkinek szeretném ajánlani, aki ma itt van, és aki végig támogatott ezen az úton. A bátorításotok és a belém vetett hitetek mindent megváltoztatott, és mindannyiótoknak igazán hálás vagyok.”