Az Aston Martin eladja a Forma-1-es csapatban lévő részesedését

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 03. 31.
Lawrence Stroll, aston martin
Fotó: Mark Sutton/Formula 1 via Getty Images/Aston Martin F1 Team

Az Aston Martin megerősítette, hogy el kívánja adni az F1-es istállójukban lévő 74 millió fontos kisebbségi részesedését.

A vállalat azonban kijelentette, hogy a lépésnek „nem lesz hatása az alakulat hosszú távú szponzori megállapodására”. A bejelentésre azt követően került sor, hogy Lawrence Stroll elnök elárulta, hogy további 52,5 millió fontot szán az üzletmenetre. Erre a lépésre a sportkocsigyártó likviditásának növelése érdekében kerül sor:

„Örülök, hogy világosan demonstrálhatom rendíthetetlen támogatásomat és elkötelezettségemet az Aston Martin iránt. 2020 óta a Yew Tree konzorciumban lévő partnereim és én mintegy 600 millió fontot fektettünk be a vállalatba. Ez a javasolt befektetés még inkább aláhúzza meggyőződésemet e kivételes márka iránt, valamint elkötelezettségemet annak biztosítása mellett, hogy az Aston Martin a lehető legerősebb platformmal rendelkezzen a hosszú távú értékteremtéshez, miközben a prémium jegyzéssel csökkentem a részvényesek felhígulását, ami nagyban megnyugtatja a részvényeseket, mivel újfent növelem hosszú távú tulajdonrészemet a vállalatban.”

A RacingNews365 tavaly számolt be arról, hogy a brit márka legalább 2030-ig elkötelezte jövőjét a királykategóriában. Most, hogy a vállalat eladja F1-es részesedését, Stroll azt állította, hogy a márka továbbra is képviselteti magát a száguldó cirkusz mezőnyében:

„A mai napon javasolt, a piaci árhoz képest felárral árazott befektetés, valamint az Aston Martin tulajdonában lévő F1 csapatrészvények közelgő, a könyv szerinti értékhez képest felárral történő javasolt értékesítése várhatóan jelentős, 125 millió fontot meghaladó plusz likviditást generál a csoportnak. Az Aston Martin és az Aston Martin F1-es istálló között meglévő kapcsolatot megszilárdító hosszú távú szponzori megállapodással márkánk még hosszú éveken át jelen lesz és versenyben marad a motorsport csúcsán.”