Az Aston Martin hosszabban is megszólalt Wheatley kapcsán

Hegedűs Dávid2026. 03. 27.
Jonathan Wheatley
Fotó: Audi Revolut F1 Team

Egy hete jelentette be váratlanul az Audi a csapatfőnök Jonathan Wheatley azonnali távozását. A szakember kapcsán mindenki biztosra veszi, hogy az Aston Martinnál folytatja, de a brit akkor nem akart érdemben foglalkozni ezzel a kérdéssel.

Azóta eltelt egy hét, és Japánban a csapat nagykövete, Pedro de la Rosa most hosszabban reagált azon pletykákra, miszerint Wheatley veszi át Adrian Newey helyét csapatvezetőként.

„Nálunk most az a kulcs, hogy segítsünk Adriannek, hogy abban, amiben a legjobb ki tudjon teljesedni.” – kezdte a spanyol, majd rögtön vissza is kérdezett a riporter, hogy akkor úgy, hogy egy Wheatley-hez hasonló embert vinnének csapatfőnöknek.

„Mi egyelőre ragaszkodunk a jelenlegi struktúránkhoz.” felelte a spanyol bizonytalanul és dadogva. „Elégedettek vagyunk azzal, ahogy a csapatot szerveztük. Adrian nem csak csapatfőnök, hanem ő felel a teljes technikai részlegért is, ami így is fog maradni.”

„Azt nem tudjuk, hogy Jonathan miért távozott a posztjáról, nem is igazán kellene kommentálnunk ezt. Nem tudhatjuk mi történt a háttérben. Az egyetlen dolog, amit biztosan tudunk, hogy Adrian Newey a csapatfőnök és ez nem fog változni. Hinnünk kell a jelenlegi struktúrában és nem változtatni rajta folyamatosan.” – tette hozzá.