Az Ausztrál Nagydíj kitiltja a nézőket a konkrét versenypályáról

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 01. 26.
Ausztrál Nagydíj, 2023, Sergio Pérez
Fotó: Robert Cianflone/Getty Images / Red Bull Content Pool

A Forma-1-es Ausztrál Nagydíj nézőit a verseny egyetlen szakaszában sem engedik majd fel a pályára, miután tavaly a nézők behatoltak a pályára, miközben az autók még versenyeztek.

A hektikus, számos újraindítással és balesettel tarkított 2023-as versenyen egy csapatnyi néző veszélybe sodorta magát, amikor a biztonságiak mellett elsurrantak, miközben az autók még a pályán voltak, és körülvették Nico Hülkenberg leállt autóját is, mielőtt azt biztonságosan eltávolították volna a pályáról.

Az Albert Parkban már régóta jellemző – ahogy több más helyszínen is -, hogy a szurkolók a futam után(!) a pályára mennek ünnepelni, és ezrek tódulnak oda, hogy közelebb legyenek a dobogósokhoz.

Az incidensek okán nyomozást indítottak a biztonsági protokollok megsértésének ügyében. Az FIA még nem zárta le a vizsgálatot.

Az Australian Grand Prix Corporation csütörtökön hozta nyilvánosságra, hogy szigorítanak a rajongók hozzáférésén.

„Az Australian Grand Prix Corporation tájékoztat, hogy tekintettel a 2023-as verseny befejezésekor a pálya korai megsértésével kapcsolatos, folyamatban lévő FIA-vizsgálatra, a 2024-es Formula 1 Rolex Ausztrál Nagydíj után nem lesz pályabejárás a szurkolók számára” – áll a közleményben.

„A jövőbeni versenyek befejezésekor a rajongók pályára való bejutásával kapcsolatos döntéseket egy későbbi időpontban hozzák meg.”

A tavaly áprilisi futamot követően, az FIA nyilatkozatában a stewardok azt közölték: „Mindez jelentős veszélyt jelentett a nézőkre; a versenybírókra és a versenyzőkre”.

Az idei Ausztrál Nagydíjat március 21-24. között rendezik meg az Albert Parkban.