Az F1 egyik kiscsapatánál tiltott az, amit te akár naponta is megtehetsz

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 07. 22.
Haas F1 display
Fotó: James Sutton/LAT Images/Haas F1 Team

A pletykák mindennaposak a Forma-1-ben, de ennél hihetetlenebb talán már nem lesz a héten.

Az utóbbi időben sokan Max Verstappen esetleges Mercedeshez való átigazolásáról beszéltek. A csapatok szabad hetében most egy olyan abszurd történet kering, hogy egyszerűen lehetetlen nem beszámolni róla. A Business F1 arról számol be, hogy mostantól tilos csokoládét enni a Haas F1 vendéglátóhelyén, garázsában, sőt a szállodai szobákban sem. Ayao Komatsu, az amerikai versenycsapat csapatfőnöke tiltotta be állítólag. Az oka? A japánok szerint a csokoládé magas zsírtartalma és cukortartalma miatt komoly egészségügyi kockázattal bír.

És amiért igazán megdöbbentő a hír: a médium szerint Komatsu még a munkatársait is át akarja motozni, hogy megbizonyosodjon arról, nem visznek-e be magukkal csokoládét!

Ez potenciális belső konfliktusforrás lehet a Haasnál. Legalábbis ez áll a cikkben. Az alkalmazottak állítólag dühösek a tilalom miatt, amely viszont visszavonható. Amennyiben ez nem történik meg, Komatsut beperelhetik!

A GPblog is megkérdezte a Haast, és a reakciójukból egyértelműen kiderült, mennyire abszurdnak tartják ezt a történetet. Ez a pletyka annyira eszement, hogy nem is vesződnek azzal, hogy cáfolják.