Az F1 nem siet, „majd válaszolnak” az Andretti belépési szándékára

Az F1 főnöke, Stefano Domenicali azt állítja, hogy „nem érez semmilyen nyomást” azzal kapcsolatban, hogy döntést hozzon Andretti ajánlatáról, hogy az 11. csapatként csatlakozzon a Forma-1-es mezőnyhöz.
Az Andretti kérelmét az FIA – az F1 irányító testülete – elfogadta, miután átmentek az alapos eljáráson. Az F1-nek azonban kereskedelmi szempontból még meg kell adnia a jóváhagyását. Ez idáig azonban az F1 nem nyilatkozott arról, hogy engedélyezi-e az Andrettit csatlakozását.
Az F1-es csapatok nem állnak az Andretti mellett, sok csapatfőnök aggodalmát fejezte ki a „felhígulás” miatt, és amiatt, hogy mit hozna a sportágnak érték szempontjából az új csapat.
„Azt mondanám, ha a versenyzőkről beszélünk, az egy dolog, ha a csapatokról, az egy másik dolog” – mondta Domenicali a Sky Sportsnak Abu Dhabiban.
„Szóval, azt mondanám, hogy nincs mit titkolnom ezzel kapcsolatban. Ez egy olyan folyamat a kereskedelmi oldalon, amit tiszteletben tartok, és amikor készen állunk, megadjuk a választ.”
„Nem érzünk semmilyen nyomást ezzel kapcsolatban, de a megfelelő munkát kell végeznünk, ez a kötelességünk.”
„Ami pedig a versenyzőket illeti, jó látni, hogy sok újonc van, hogy most az F1-es csapatoknak vannak ezek az akadémiai projektjeik.”
„Van az F1 Akademynk, amely női versenyzőket fejleszt, és ez a szépsége annak, hogy ma nagyszerű versenyzőink vannak, akik törekvőek, és több fiatal tehetséget vonzunk a sportágba.”
„Szóval ez nem probléma a jövőre nézve.”









