Az Orosz Nagydíj promótere nem biztos, hogy igent mondana, ha az F1 újra Oroszországba szeretne látogatni

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 11. 30.
Nico Hülkenberg, Max Verstappen, 2019 Orosz Nagydíj, Szocsi, F1
Fotó: Charles Coates/Getty Images / Red Bull Content Pool

Az Orosz Nagydíjat a Forma-1 2022-ben törölte, az orosz-ukrán konfliktus kezdetén.

Akkoriban Alekszej Titov irányította az Orosz Nagydíjat a promóter Rosgonki főnökeként. Most a Leningrádi régióban található, korszerű Igora Drive pálya élén áll, amely 2023-tól kezdett volna otthont adni az Orosz Nagydíjnaj a 2022 előtti tervek szerint.

Az orosz Sport-Express kérdésére, hogy számít-e arra, hogy az F1 egyszer visszatér Oroszországba, Titov így felelt: „Nem mi döntöttünk úgy, hogy elválnak útjaink a Forma-1-től. A Forma-1 döntött úgy, hogy elhagy minket. Tehát ők mentek el.”

„Ha kifejeznék a visszatérési szándékukat, akkor elgondolkodnánk azon, hogy szükségünk van-e rájuk vagy sem. Szóval nem szeretném azt mondani, hogy ‘szerintem ez vagy az fog történni’.”

„Teljesen világos tervünk volt arra, hogy az Igora Drive-on számos nemzetközi rendezvényt szervezzünk. Aztán a nyugati kollégáink úgy döntöttek, hogy a sport a politikai élet szerves része, és elkezdték azt csinálni, amit ők csinálnak.”

„Egy-két napig fel voltunk háborodva, aztán folytattuk a dolgunkat. Az oroszországi motorsportnak sok-sok lehetősége van a fejlődésre.”

Mióta az F1 elhagyta Oroszországot, az SMP Racing létrehozta az orosz Formula 4-es sorozatot, a legújabb specifikációjú együléses autókkal.

„Az Igora Drive-nál sem szenvedünk” – hangsúlyozta Titov. „Rengeteg külföldi felszerelést vásárolunk a pályához, nincsenek problémák. Tehát önfejlesztéssel foglalkozunk.”

„Nyilván a nemzetközi versenyek további érdeklődést táplálnának, de mivel ezek most nincsenek, más területeken tápláljuk a közönség érdeklődését.”

„Szeretném megjegyezni, hogy korábban is az orosz motorsport nem a Forma-1-re, hanem a saját sajátosságainkra épült.”