Az új sport-, művészeti és kulturális miniszter kudarcként élné meg, ha nem hozná vissza a Forma-1-et Dél-Afrikába

Vámosi PéterVámosi Péter2024. 07. 24.
Porsche 911 GT3 R, KÜS Team 75 Bernhard (911), Sven Müller (D), Dirk Werner (D), Romain Dumas (F), kyalami, dél-afrika, forma-1
Fotó: Porsche AG

Gayton McKenzie sport-, művészeti és kulturális miniszter, megerősítette azon törekvését, hogy a Forma-1-et visszahozza Dél-Afrikába.

A Hazafias Szövetség (PA) vezetője egy Twitter-bejegyzésben közölte, hogy egyeztetéseket kezdeményezett a kulcsfontosságú érdekeltekkel, és hangsúlyozta, hogy „kudarc” lenne a hivatali idejében, ha nem sikerülne visszahoznia a sportágat Mzaniba az immár 31 éves távollét után. Egy tweetre válaszolva McKenzie elárulta, hogy az első találkozót idén augusztus végére tervezik Monacóban. A @martinaude azt írta:

„@GaytonMcK mint sportminiszter, megpróbálhatnánk elérni, hogy a @F1 végre visszatérjen Dél-Afrikába?”

Mire Gayton McKenzie így felelt:

„Már tárgyalásokat szerveztem az illetékesekkel, és a hivatali időm egy kudarc lesz, amennyiben nem hozom el az egyik legnagyobb sportturisztikai eseményt Dél-Afrikába, ami nem más, mint a Forma-1. Az első egyeztetés erről augusztus végén lesz Monacóban.”

Az elmúlt években számos találgatás volt az F1 Dél-Afrikába való visszatérésével kapcsolatban – anélkül, hogy bármi is történt volna. Dél-Afrika nem szerepel a 2024-es Forma-1-es versenynaptárban, és a következő szezonban sem lesz benne.

A 33. Dél-afrikai Nagydíj továbbra is a legutóbbi, amelyet az afrikai kontinensen rendeztek. A futam az 1993-as Forma-1-es szezon első versenye volt, 72 körön át zajlott, és a pole pozícióból a francia legenda, Alain Prost nyerte meg a Williams-Renault-tal.