Bearman máris újra Ferrariba pattant

Vámosi PéterVámosi Péter2024. 03. 13.
Ollie Bearman, ferrari
Fotó: Scuderia Ferrari Press Office

A Szaúd-arábiai Nagydíj új sztárja, Oliver Bearman már vissza is ült a Ferrari F1-es autójának volánja mögé Fioranóban.

A 18 éves brit a vakbélgyulladással küzdő Carlos Sainz helyetteseként Jeddahban, a 11. helyre kvalifikálta magát, majd a hetedik helyen végzett, megelőzve Lando Norrist és Lewis Hamiltont is. Bearman hetedik helye volt a legmagasabb pontszerző helyezés, amit egy pilóta a bemutatkozásakor elért, egy a 2015-ös Ausztrál Nagydíjon elért ötödik helyezés óta.

Sainz várhatóan a március 22-24-i versenyhétvégén tér vissza a pilótafülkébe Ausztráliában, de a Ferrari a saját fioranói pályán a 2022-es F1-75-ös gép kipróbálásával tartja Bearmant versenyképes állapotban.

https://twitter.com/ScuderiaFerrari/status/1767850951233142971

Bearman a Ferrari versenyzői akadémiájának tagja, és a 2022-es autók már a csapatok rendelkezésére állhatnak ilyen privát teszteken.