Bearman szerint is nevetségesek a 2026-os autók és videójátékhoz hasonlítja őket

Oliver Bearman a 2026-os Forma-1-es autókat „videójátékhoz” hasonlította, miközben elítélte az Ausztrál Nagydíjon látott „nevetséges” eseményeket.
Bearman a Haas csapatával a vasárnapi, 58 körös versenyen az Albert Park Circuit pályán a hetedik helyen végzett, ezzel kezdve meg a száguldó cirkusz legújabb korszakát. Bár elégedett az eredménnyel, nem volt túlzottan lenyűgözve a verseny alakulásától, amit a legújabb autók vezethetőségével hoz összefüggésbe. Arvid Lindbladdal vívott intenzív csatájáról a 7. helyért Bearman kiemelte a legnagyobb különbséget a jelenlegi generációs F1-es autók és a régebbi specifikációjú talajhatású autók között. A Motorsport Weeknek és más médiumoknak így beszélt erről:
„Korábban 10 körömbe telt. Ha kicsit gyorsabb voltál, akkor volt már esélyed az előzésre. Most 1 tizeddel ugyanaz az előzési delta. Most majdnem 20-vagy 30 körbe telt, mire gyorsabb lettem. És volt egy különbség, ami tavaly valószínűleg 3 körbe telt volna, hogy megelőzzem, szóval ez egy némileg bosszantó volt. Ugyanakkor az elején voltak jó manővereim, például az 1. és a 2. körben. Nem igazán tudom, mi történt, csak úgy gondoltam, kipróbálom ezt a boost gombot, megnézem, miképp működik. Egyszerűen elrepültem mindenki mellett az egyenesben, szóval igen vicces volt.”
Az első idei futam után Bearman bővebben kifejtette véleményét a legújabb generációs autókról. Amikor megkérdezték, hogy úgy érzi-e, mintha a hivatalos F1-es videójátékban lenne, egyetértett azzal, hogy ezek az autók „nem a legszórakoztatóbbak” a vezetés tekintetében:
„Igen, egy kicsit olyan. Mintha én F1-ben lennék, mindenki más pedig Formula 2-ben. De aztán persze újra fel kell tölteni az akkumulátort, mert különben a következő egyenesben már nem tudsz tovább haladni. Szóval sok mindenre kell figyelni, ami bonyolult, de az a tény, hogy a 7. helyen végeztem, azt jelenti, hogy elégedett vagyok. Még akkor is, ha ezt az autót nem volt a legélvezetesebb vezetni ezen a hétvégén.”
A brit pilóta csatlakozott Lando Norris és Max Verstappen hasonló megjegyzéseihez is:
„Őszintén szólva egy kicsit nevetséges, hogy ennyire nagy a különbség a két pont között, és ennyit veszítesz a következő egyenesben. Ez nagyon nem lineáris, így az egyenesben, ahol a boostot használod. Az elért nyereséged csak negyede annak, amit a következő egyenesben elveszítesz. Tehát, ha nem fejezed be a manővert az egyenes elején, vagyis amikor kijössz a kanyarból, akkor fejezed be a manővert. Majd töltesz, töltesz, töltesz, a következő egyenesben pedig visszaveszik tőled. Ez így nem versenyzés, ez Formula E.”









