De Vries dühös, mert váratlanul érte, hogy kivágták a Forma-1-ből

A zabos Nyck de Vries állítólag megtörte a hallgatását, miután az AlphaTauri csapatát is birtokló Red Bull kirúgta.
Az energiaital-gyártó cég korábbi többszörös bajnoka, Sebastian Vettel a hétvégén elmondta, hogy „brutális” volt az újonc holland kirúgása mindössze tíz futam után. A korábbi Formula E- és Formula 2-bajnok de Vries pedig láthatóan frusztrált a döntés miatt, és az olasz médiának azt mondta, hogy „teljesen váratlanul érte” amikor Dr. Helmut Marko felhívta őt a döntéssel.
Hetek óta keringenek ugyanakkor pletykák de Vries valószínűsíthető szezon közbeni menesztéséről – ő azonban a versenyhétvégéken azt nyilatkozta, hogy szándékosan nem foglalkozik a médiaértesülésekkel. A 28 éves versenyző szerint ugyanis valójában egy többéves szerződést írt alá, és 2025-re ígéretet kapott a Red Bull második versenyülésére.
Hiába érte váratlanul azonban a múlt heti hír, de Vries elismeri, hogy nem meglepő az eset, miután a Red Bull „ellopta a nyolcadik bajnoki címet Lewis Hamiltontól.”
Bár ezen elszólását közvetlenül nem egy konkrét olasz médiaforrásnak tulajdonítják, de Vries feltételezett megjegyzéseit az osztrák Kurier című lap lehozta.









