Dél-Afrika nagy dobásra készül, hogy bekerüljenek az F1 versenynaptárába

Vámosi PéterVámosi Péter2026. 02. 04.
David Coulthard, Dél-Afrika, F1
Fotó: Wayne Reiche/Red Bull Content Pool

Dél-Afrika sportminisztere, Gayton McKenzie új információkat közölt az országa azon törekvéséről, hogy visszahozza a Forma-1-et az országba.

1993 óta próbálnak megállapodást kötni a sporttal, amikor is utoljára rendezték meg a nagydíjat. A királykategória maga is kifejezte vágyát, hogy afrikai futamot vegyenek fel a naptárba, de Dél-Afrika Marokkóval és Ruandával is versenyben áll. A sport népszerűségének növekedésével a világ számos más helyszíne is kifejezte vágyát, hogy helyet kapjon a versenynaptárában.

Miközben Dél-Afrika továbbra is érvel a mellett, McKenzie elismerte, hogy 2027-ben nem lesz lehetséges a verseny megrendezése náluk. Az ENCA-nak nyilatkozott:

„Jövőre biztosan nem lesz. Alábecsültük, hogy mi szükséges egy Forma-1-esemény megrendezéséhez.”

A száguldó cirkusz már megkezdte a rotációs naptárja bevezetését, így a rajongók kedvence, a Belga Nagydíj 2027-től kétévente kerül csak megrendezésre. Mivel Dél-Afrika arra törekszik, hogy a következő ország legyen, amelyik megállapodást köt, McKenzie kijelentette, hogy olyan ajánlatot állítanak össze, amelyet nem lehet visszautasítani:

„De az F1 már megfogta a kezünket. Most azonban szakértőink vannak, és olyan ajánlattal állunk elő, amelyet nem tudnak majd visszautasítani.”