Dél-Afrika egyre magabiztosabb az F1 rendezésben, végleges céldátum is van

Vámosi PéterVámosi Péter2024. 12. 13.
David Coulthard, dél-afrika
Fotó: Desmond Louw/Red Bull Content Pool

Lewis Hamilton már korábban is hangoztatta, hogy szeretne Afrikában versenyezni, és a vágyai talán valóra válnak, Dél-Afrikában.

Egy ottani miniszter elárulta, hogy bízik abban, hogy a kontinens visszatérhet a versenynaptárba, és hogy a tervek már készülnek. Dél-Afrika sport-, művészeti és kulturális minisztere, Gayton McKenzie a SuperSportnak adott interjújában megosztotta, hogy konkrét menetrenddel készülnek Dél-Afrika visszatérésére az F1-es versenynaptárba:

„Jelenleg ott tartunk, és ezt most hallják először, hogy a jövő héten be fogunk jelenteni egy bizottságot. A bizottság fogja majd kiválasztani, hogy melyik promóter fogja népszerűsíteni a Forma-1-et. A verseny pedig Kyalamiban lesz.”

A miniszter elárulta, hogy milyen beruházásokat hajtanak végre a pályán, hogy alkalmas legyen az száguldó cirkusz versenyeinek a megrendezésére:

„Kyalami megteszi, amit tennie kell. Toby Venter és Willie Venter remek munkát végeznek, hogy Kyalami Forma-1-es színvonalúvá váljon. Pénzt fektettek be, ami rendelkezésre áll.”

A visszatérés ütemtervét illetően McKenzie hozzátette:

„Van egy cégük, azt hiszem, az Apex, amelyik a pálya fejlesztését végzi, hogy a királykategória szabványainak megfelelő legyen. Azt hiszem, 2027-ben számíthatnak a részvételünkre.”

Az utolsó dél-afrikai F1-es futamot 1993-ban rendezték a kyalami pályán, amely Alain Prost sikerét hozta. A dél-afrikai szurkolóknál újra felcsillant a remény, hogy ismét Forma-1-es futamot láthatnak az országukban.