Egy neves európai helyszínnek mennie kellene az F1-es versenynaptárból?

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 11. 29.
Imola, F1
Fotó: Mark Thompson/Getty Images / Red Bull Content Pool

A korábbi F1-es versenyző, Karun Chandhok azt javasolja, hogy a híres imolai pályát törölni kellene a Forma-1-es versenynaptárból. 

Imola egykor sokat szerepelt az F1-es versenynaptárban, de a 2006-os szezont követően kikerült belőle. 2020-ban pót helyszínként, a koronavírus járványnak „köszönhetően” tért vissza, Emilia-Romagna Nagydíj néven. Jelenlegi szerződése 2025 végén jár le.

Az F1 vezérigazgatója, Stefano Domenicali nemrégiben kijelentette, hogy hamarosan rotációs európai versenyek kerülnek be a naptárba, ami veszélybe sodorja Imola állandó jelenlétét is.

Arra a kérdésre, hogy melyik pályát áldozná fel a jelenlegi naptárból, Chandhok a Sky F1-nek így válaszolt: „Imolát ejteném.”

„Ez egy fantasztikus helyszín, nyilvánvalóan történelmi jelentőségű. A kvalifikáción nagyon izgalmas pálya.”

„De manapság túl szűk a versenyzéshez, az autók mostani méreteivel, szerintem az F1 kinőtte. Nem sok előzést látunk ott.”Miközben azt sugallta, hogy Imola ideje lejárt az F1-ben, Chandhok kiemelte, hogy szeretné, ha a Német Nagydíj viszont visszatérne. Az eseményt 2019 óta nem rendezték meg, 2020-ban azonban a Nürburgring adott otthont egy fordulónak – igaz, Eifel Nagydíj néven.

A Nürburgring és Hockenheim évente váltották egymást, mielőtt mindkettő pénzügyi okokból kiszorult a naptárból. Chandhok azonban úgy érzi, hogy az F1-nek hiányzik egy németországi futam.

„Melyikkel helyettesíteném?” – tette fel magának a kérdést Chandhok. „Úgy érzem, hogy szükségünk van egy Német Nagydíjra.”

„Nagyon furcsa érzés, hogy az F1-es naptárban nincs Német Nagydíj és Francia Nagydíj.”

„Nyilvánvalóan ott van a Mercedes, és nagyon sok német hatás érződik a sportban, a [Sebastian] Vettellel és [Michael] Schumacherrel töltött idő, meg minden ilyesmi.”

„Kicsit furcsa érzés, hogy nincs Német Nagydíj.”