Egyre többen veszik biztosra, hogy Verstappen hamarabb elhagyja a Red Bullt, mint a mérnöke

Az már biztos, hogy Max Verstappen jelenlegi versenymérnöke 2027 végén elhagyja a Red Bullt a McLaren kedvéért. Ez pedig azt is jelenti, hogy a holland utolsó bizalmasa is távozik a siker csapatból, ami a négyszeres bajnok jövőre is hatással van.
Finoman fogalmazva sem boldog az idei évével Max Verstappen. Az elmúlt éveket majdnem végig uraló versenyző és csapata tempóban messze van a legjobbaktól, valamint az új szabályok sem nyerték el a tetszését. Emiatt pedig már többször is utalt arra, hogy alaposan átgondolja majd a jövőjét.
Mérnöke elvesztése pedig tovább erősítheti benne a távozás gondolatát, ám egyes szakértők szerint nem várja meg 2027 végét, hanem hamarabb elhagyja a süllyedni látszó hajót.
Így véli a honfitárs, Giedo van der Garde is, aki arra a kérdésre, hogy Lambiase vagy Verstappen fog hamarabb távozni, így felelt:
„A pénzemet inkább Maxra tenném. A Red Bullnál nincsenek rendben a dolgok, márpedig Max egy olyan autót szeretne, amivel a győzelemért és címekért tud harcolni, így azt gondolom, hogy ő már az idei év végén távozni fog.” – jelentette ki a hollandok egykori Forma-1-es versenyzője.








