Elmondta Hamilton, mit tanácsolt Norrisnak a finálé előtt

Silló BarnabásSilló Barnabás2025. 12. 10.
Lando Norris, Lewis Hamilton
Fotó: McLaren

Adott egy kis tanácsot Lando Norrisnak Lewis Hamilton.

Vasárnap megkoronázták Lando Norrist, aki a Forma-1 harmincötödik világbajnoka lett. Az újdonsült győztes Nagy-Britannia tizenegyedik bajnokává vált, akit megelőzően csak Lewis Hamilton volt képes hazájának serleg szerezni. Közös bennük az is, hogy mindketten a McLarennél szerezték életük első címüket, nem mellesleg, Hamilton volt a legendás csapat utolsó bajnoka.

Az idén a Ferrarinál versenyző hétszeres világbajnoknak nem volt lehetősége harcolni az összetett győzelemért, ellenben tudott szurkolni honfitársának. Az Abu Dhabi Nagydíj leintését követően a Sky Sports meg tudta állítani, és megkérdezni őt Norrisról:

„Nagyon örülök neki. Az első világbajnokság megnyerése igazán különleges dolog és az Egyesült Királyság továbbra is kiváló pilótákat nevelt ki. Tudom, milyen érzés, amikor az ember belép ebbe a közegbe, és az első bajnokságáért küzd, idegtépő dolog, és igen, nagyon büszke vagyok rá. A hétvége előtt csak annyit mondtam neki, hogy amit eddig csinált, az működik, szóval ne változtasson semmit, és szerintem ezt is tette.”

Elkapta a kamera, amikor Hamilton az interjúk során gratulált Norrisnak az eredményéhez.

„Gratulálok” – mondta Hamilton. „Annyira örülök neked, haver! Megmondtam.”

„Köszönöm a szavakat” – válaszolta fülig érő mosollyal Norris.