Előkerült egy 1970-es felvétel, melyen együtt síeltek az F1-es versenyzők egy drámai szezon előtt

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 01. 17.
Bruce McLaren, mint F1-es versenyző, autóban ül. 1969 Race of Champions. Brands Hatch, Great Britain. 16 March 1969. McLaren M7B Cosworth
Fotó: LAT Images / McLaren

1970 februárjában, egy hónappal a szezonnyitó Dél-afrikai Nagydíj előtt a világ legjobb autóversenyzői nem a szimulátorban ültek vagy konditeremben izzadtak, hanem a svájci Alpok felé vették az irányt. A cél a festői Villars-sur-Ollon volt.

A BBC Wheelbase című műsorának stábja szintén a helyszínre utazott, abban a reményben, hogy exkluzív részleteket tudhatnak meg a közelgő 1970-es szezon technikai újításairól és esélyeiről. Bár a pilóták nem voltak túl közlékenyek ebben a témában, helyette a stáb –  és általuk a közönség – megtapasztalhatta a versenyzők emberi oldalát.

A jelenlévő versenyzők több módon is összemérték erejüket:
  • Skibob és skidoo
  • Jégkorong: Talán ez volt a hétvége legfelszabadultabb pillanata, ahol a világbajnoki pontok helyett csak az számított, ki tudja pontosabban célba venni a másikat.

Megszólalt többek között Bruce McLaren, aki később abban az évben vesztette életét.

De nyilatkozott például a mezőny egyik legnagyobb tehetsége, Jackie Oliver (aki később megalapította az Arrows csapatot), valamint a Porsche versenyigazgatója, Huschke von Hanstein, vagy a híres újságíró-fotós, Bernard Cahier.

De feltűnt Bette Hill is (Graham Hill felesége, Damon Hill édesanyja), aki rávilágított arra, milyen az élet a versenyzőfeleségek szemszögéből.

A videót tegnap tette közzé a BBC:

Az 1970-es év végül a Forma–1 egyik legdrámaibb szezonja lett: ebben az évben koronázták meg az egyetlen posztumusz világbajnokot, Jochen Rindtet, és ebben az évben veszítettük el Bruce McLarent is.

Ez a villars-i találkozó így utólag nézve több volt, mint egy egyszerű síhétvége. Egyfajta „vihar előtti csend” volt…