Ennek a két országnak szurkol Lewis Hamilton a foci-vb-n

Tajthi AndreaTajthi Andrea2026. 06. 15.
Lewis Hamilton
Fotó: Florent Gooden / DPPI / Ferrari

Lewis Hamilton elismerte, hogy a közelgő észak-amerikai világbajnokságon két csapatnak is szurkolni fog.

A Forma-1-es sztár, Lewis Hamilton elárulta, hogy a 2026-os világbajnokságon két csapatnak is szurkolni fog.

A hétszeres F1-világbajnok az angliai Stevenage-ből származik, és az egyik legnagyobb brit sportcsillag.

Sok F1-es pilótához hasonlóan Hamilton is Monacóban él, ahol a hétvégén rendezik a következő nagydíjat.

Ami a futballt illeti, Hamilton gyerekkora óta az Arsenal szurkolója, és elismerte, hogy „könnyeket hullajtott”, amikor a Gunners a múlt szezonban 22 év után először nyerte meg a Premier League-bajnokságot.

De a nemzetközi porondon a 41 éves pilóta szimpátiája megoszlik.

Egy új interjúban az F1-nek Hamilton elárulta, hogy bár szurkolni fog hazájának, az ötszörös világbajnok Brazíliát is buzdítani fogja.

„Számomra ez egyenlő az Angliával” – magyarázta Hamilton.

„Őszintén szólva, Brazília mindig is a kedvenc csapatom volt.

Angliában nőttem fel, és imádtam nézni a brazilok játékát. Szerintem a színek miatt, a kultúra miatt. A játékosok mindig a legügyesebbnek tűnnek. Annyira menők voltak.

„És egyszerűen értékelem, honnan jönnek. Sok játékos az utcákról érkezik, ahol cipő nélkül játszanak, és van valami nagyon különleges a brazil kultúrában.”

Lewis Hamilton brazil iránti szeretete

Hamilton brazíliai szeretete azzal is összefügghet, hogy versenyzői példaképe a néhai Ayrton Senna volt, aki a dél-amerikai országból származott, és halála előtt három F1-es világbajnoki címet nyert.

Hamilton első F1-es világbajnoki győzelmét 2008-ban Brazíliában, az Autodromo Jose Carlos Pace pályán aratta, és karrierje során számos különleges pillanatot élt át az országban.

Még Sennának is tisztelgést tett, és tiszteletét fejezte ki a rajongó brazil szurkolóknak azzal, hogy győzelmei után a brazil zászlót vitte, ami különösen emlékezetes volt a 2021-es Sao Paulo-i Nagydíj után.

Bár 2021-ben lovagi címet kapott, és így Sir Lewis Hamilton lett, a Ferrari pilótáját 2022-ben újabb megtiszteltetésben részesítették, amikor Brazília tiszteletbeli polgárává avatták.

Egy különleges ünnepségen Hamilton átvette Brazília törvényhozási érdemérmét és oklevelét.

Beszédében a braziloknak azt mondta: „Végre tényleg úgy érzem, hogy most már közétek tartozom”, és hogy „őszintén szólva a legnagyobb megtiszteltetés számomra, hogy itt lehetek, és átvehetem ezt az állampolgárságot”.