Fékhibára fogja brazíliai kiesését Stroll

Hegedűs Dávid2024. 11. 06.
Lance Stroll
Fotó: Aston Martin F1 Team

Pocsék hétvégét zárt Brazíliában az Aston Martin versenyzője Lance Stroll. Az eső miatt káoszba fulladt vasárnapon előbb az időmérőn törte össze autóját, majd a futamon is kicsúszott, amivel idő előtt vége lett a futamának.

Az esős Nagydíj legelső áldozata volt Lance Stroll. A kanadai ugyanis már a felvezető körön kicsúszott, ami után egy amatőrnek tűnő hibát is vétett. Ahelyett, hogy az aszfaltos szerviz úton, biztosan visszajött volna a pályára ő inkább megkísérelt a felázott és mély sóderágyon visszatérni, ami természetesen nem járt sikerrel, beragadt és idő előtt feladta a futamot.

A verseny után Stroll azonban talált magyarázatot a lassú tempó alatti megpördülésére.

„Ez egy rendkívül furcsa eset volt. Úgy éreztem, hogy mintha fékproblémám lett volna. Mert amint a fékhez értem, a hátsó tengely blokkolt és ezután már csak utas voltam. Beragadtam a sóderágyba és vége lett a versenyemnek. Nagy kár érte, mert egy ilyen esős futamon bármi megtörténhet. Azonban nem tudunk élni ezekkel a lehetőségekkel.” – vélekedett a kanadai.

Márpedig az Aston Martinnak összekell kapnia magát, hiszen a Sauber mellett ők a másik csapat, akik a hátrahagyott tripla hétvége során nem tudtak pontot szerezni. Az Alpine pedig a zseniális kettős dobogójával veszélybe sodorta a csapat konstruktőri ötödik helyezését is.