Fernando Alono egy szerelmes-szakítós szám videóklipjében szerepel

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 02. 12.
Fernando Alonso
Fotó: Aston Martin F1 Team

Francesca Michielin 29 éves olasz énekesnő-dalszerző sosem rejtette véka alá az autóversenyzés iránti szenvedélyét, és többször is kijelentette, hogy rajong a Forma-1-ért. Többször járt már versenyhétvégén is, és többször is találkozott kedvencével, Fernando Alonsóval. Sőt 2017-ben az Olasz Nagydíj rajtja előtt ő énekelte el az olasz himnuszt.

2018 elején egy „Alonso” című dalt is írt. Most pedig legújabb a dalához, a Fango in paradiso-hoz készült videóklipben tűnik fel a spanyol versenyző, mint sofőr. Francesca Michelin ezen dala a 2025-ös Sanremói Fesztiválon is versenyez.

A dalhoz készült klip egy szerelmi történetről szól, amely már véget ért: a képernyő gyakan ketté van osztva, és a két főszereplő a cinkosság és a veszekedés pillanatai között eleveníti fel kapcsolatukat. Más jelenetekben az énekesnő egy Aston Martin hátsó ülésén ülve, melankolikusan néz ki az ablakon. A videoklip végén Francesca kiszáll az autóból, és megköszöni a fuvart sofőrjének: Fernando Alonsónak.

Az Autosprint megfogalmazása szerint Francesca „összetéveszthetetlen hangjával és felidéző vizuális elbeszélésével a zenét és a szenvedélyt ugyanazzal az eleganciával és elszántsággal ötvözi, amellyel Fernando Alonso minden egyes futamnak nekivág. A klipben az autós utazás egy belső utazás metaforájává válik, egy szerelmi kapcsolaté, amely a Forma-1-es pilóta karrierjéhez hasonlóan ismer győzelmeket és kudarcokat is.”