Fernando Alonso szerint a nyári szünet után új erőre kap az Aston Martin

Fernando Alonso nyilatkozata alapján a csapat 2026-os idénye gyökeres fordulatot vehet a nyári szünet utánra tervezett hatalmas frissítési csomagnak köszönhetően. A kétszeres világbajnok Monacóban megszerezte az istálló idei első bajnoki pontját, miután a 10. helyre lépett elő Sergio Perezt utólagosan megbüntették.
Az Aston Martin rendkívül nehezen indította az évet: az első futamokon súlyos vibrációkkal küzdöttek, majd a figyelem a sebességváltóra terelődött, amelyet a csapat – a Mercedestől való függetlenedés jegyében – idén először saját maga épített.
A vezetőség úgy döntött, hogy a nyári leállásig nem ad ki jelentős fejlesztéseket. Minden energiát a problémák megértésére fordít, hogy a szünet után egyetlen átfogó csomaggal orvosolják a hibákat.
Alonso a pontszerzést érő hír előtt még borúlátóan nyilatkozott a monacói hétvégéről, de hangsúlyozta, hogy már látják a fényt az alagút végén. (Vasárnap Monacóban számtalanszor megtette ezt.)
„Úgy gondolom, hogy rengeteg kockázatot vállaltunk az 1. körben, majd megpróbáltuk konszolidálni azt a pozíciót, amiben éppen voltunk. A stratégiával agresszívak voltunk azzal, hogy már a 3. körben kiálltunk, majd a biztonsági autós időszak környékén kihasználtuk a különböző büntetések adta lehetőségeket. Nehéz volt, mert nagyon könnyű összetörni az autót. A 19. helyen állsz, összetöröd, és hülyén mutatsz a tévében. Mint az első szabadedzésen, amikor a sikán előtt fékezve a falnak mentem. Három másodpercre vagy a többiektől, és mégis összetöröd az autót, ez pedig nem azért van, mert kifogytál a tehetségből.”
„Egyszerűen arról van szó, hogy az autó nagyon nehezen vezethető és a határon táncol.”
„Nulla pozitívum van a hétvégéből. Idén eddig nagyon különböző pályákon versenyeztünk, és mindegyik teljesen egyértelművé tette számunkra a gyengeségeinket. Ausztráliában rájöttünk, hogy a motorunk nagyon gyenge. Kínában arra, hogy az energiánk (az akkumulátoros hibrid rendszer) kevés. Monacóban kiderült, hogy a kasztnink nem jó. Kanadában pedig a sebességváltónk gyengélkedett, míg Miamiban az egész nagyon rossz volt.”
Hiába a rengeteg pénz Lawrence Strollnak köszönhetően, a költségplafon miatt nem költekezheti túl magát az Aston Martin. Ha egy konstrukció hibás, sokkal kifizetődőbb leállítani az apróbb vakvágányokat, mintsem felépíteni egy B autót. Így minden visszajelzésre alaposan oda kell figyelni.
„Minden egyes pálya felszínre hozta az autó egy-egy gyengeségét. A jó dolog az, hogy ez rendkívül jó megértést biztosít számunkra arról, milyen lépésekre van szükség az egyes területeken az év második felére. A csomag, amit próbálunk majd elhozni, ezeket a problémákat egyszerre igyekszik majd kezelni, nem pedig egyenként, úgyhogy teljes mértékben hiszek és bízom a csapatban, mert az a benyomásunk és az érzésünk, hogy az autó drámaian meg fog változni ahhoz képest, amivel most szembe kell néznünk. Csak várnunk kell még négy vagy öt versenyt.”
https://motorsportol.hu/f1/2026/06/05/fernando-alonso-kedveert-komoly-atalakulassal-keszult-az-aston-martin/








