George Russell kérdőre fogja vonni a csapatot a stratégia miatt

Lénárt DávidLénárt Dávid2026. 06. 15.
George Russell
Fotó: Andy Hone/LAT Images – Mercedes Benz AG

Bár a Spanyol Nagydíjon elért második helyezése a nehéz futamok után komoly megkönnyebbülést jelenthetne, George Russell korántsem volt  boldog a leintést követően.

A brit pilóta a pole pozícióból nagyszerűen elrajtolt, a futamot azonban nem ő hanem Lewis Hamilton nyerte meg a Ferrari nyers tempója és egy (Russell számára) balszerencsésen kijött VSC miatt.

Russell a futam után egyértelművé tette: komoly beszélgetést tervez a Mercedes vezetésével, mert nem értett egyet azzal a stratégiával, amire kényszerítették.

A taktikai sakkjátszma akkor kezdődött, amikor a lágy gumikon kezdő Hamilton korán kiállt, és elkötelezte magát a háromkiállásos stratégia mellett. A Mercedes azonnal pánikba esett, és a következő körben Russellt is kihívta a boxba, feláldozva a pilóta gumielőnyét.

Amikor azonban Hamilton a második cseréjét is megejtette, a Mercedes nem reagált, hanem Russellt rátették a kétkiállásos tervre. Ezáltal az ő gumijai teljesen elfogytak a végére, kiszolgáltatottá téve őt a mögötte érkezőkkel szemben.

Russell a hajrában Kimi Antonellivel szemben is veszített egy pozíciót, ám az olasz csapattárs drámai, késői kiesése végül visszajuttatta őt a második helyre.

A Sky F1-nek nyilatkozva értetlenül állt a Mercedes döntése előtt, miszerint miért hagyták el a saját, eredeti stratégiájukat:

„Lewis valószínűleg egyébként is átgázolt volna rajtam a végén, de a virtuális biztonsági autó nélkül mögénk jött volna vissza a pályára a kiállása után. Ki tudja, mi történt volna?”

„Nagyon szenvedtem az etapok végén. Át kell tekintenem, hogy ez miért volt. Az első etapban kifejezetten kényelmesen éreztem magam a közepes keverékű gumikon. Úgy éreztem, nagyon korán álltunk ki. Lewis elkötelezte magát a három kiállás mellett, és szerintem nekünk ki kellett volna tartsunk a saját stratégiánk mellett.”

„Ez olyasmi, amit mindenképpen át akarok beszélni a csapattal. A futam elején rengeteget spóroltam a gumikkal, és még így is képes voltam növelni a különbséget Lewisszal szemben. Azt hittem, mi is átállunk a háromkiállásos taktikára. Amikor közölték velem, hogy maradunk a kettőnél, na, az komoly kihívás volt.”

Spanyolországban fordult a kocka, a Ferrari stratégiája jobbnak bizonyult a Mercedesével szemben. Azonban oka nem lehet a panaszra, 18 pontot hozott Kimi Antonellin, aki elszenvedte az szezonja első kiesését.