George Russell: Nem helyes, hogy máris lassítani próbálják a Mercedest

A Mercedes domináns szezonkezdése után George Russell úgy véli, a rivális csapatok máris azon dolgoznak, hogy szabálymódosításokkal törjék meg a lendületüket. A Mercedes három futam után 31 ponttal vezeti a konstruktőri bajnokságot a Ferrari előtt, míg a tavalyi bajnok McLaren már 80 pontos hátrányban van.
Az FIA már jelezte, hogy szigorítja az erőforrások ellenőrzését.
„Hogy őszinte legyek, így megy ez a sportban, mindig is így volt. Végül is a csapatunk keményen dolgozott azért, hogy ebbe a pozícióba kerüljünk, és a legjobb csapatnak kell az élen végeznie” – mondta.
Russell emlékeztetett arra is, hogy korábban a Mercedes négy évig küzdött a mezőnyben, miközben mások domináltak.
„Nem gondolom, hogy helyes, ha valaki vagy mindenki próbál lassítani minket csak azért, mert újra az élen vagyunk – különösen akkor, ha csak két verseny telt el egy hosszú szezonból.”
Rejtélyes első szárny
Kínában többeknek feltűnt, hogy a Mercedes állítható első szárnya lassabban záródik vissza, mint a hátsó elem. Russell azonban leszögezte, hogy ez nem egy trükkös fejlesztés, hanem egy hiba, amivel meggyűlik a bajuk.
„Nem szándékos volt, és biztosan nem jelent előnyt. Valójában ez egy probléma, amit próbálunk megoldani. Határozottan nincs előnye, mert amikor fékezünk, az első szárny még mindig nyitva van.”
Hozzátette, hogy Andrea Kimi Antonelli kínai kicsúszásában is szerepet játszhatott ez a jelenség. Magyarázata szerint míg a hátszél segíti a hátsó szárny záródását, az első szárnynak a 300 km/órás menetszéllel szemben kell záródnia, ami komoly technikai kihívás.









