Ha Brown keresi, Newey mindig visszahívja – továbbra is flörtöl a volt csapatával a sztártervező?

Vámosi PéterVámosi Péter2024. 09. 03.
Adrian Newey
Fotó: Mark Thompson/Getty Images/Red Bull Content Pool

A Red Bull Racing csapata drasztikusan átalakul, Adrian Newey pedig már biztosan megy, a kérdés még mindig csak az, hogy hova.

Max Verstappennek 2028-ig van szerződése, de egy 2026-os távozás sincs kizárva, Jonathan Wheatley az Audihoz igazol, és a csúcstervező Adrian Newey is becsapja maga mögött a Red Bull ajtaját 2024 után. Azt egyelőre nem tudni azonban, hogy a brit hova megy. De vajon a McLaren is lehetséges opció? Zak Brown vezérigazgató megint nyilatkozott erről.

A Ferrari, az Aston Martin és a Williams is felmerült, mint elsődleges jelöltek, ahol Newey folytathatja a karrierjét. A Sky Sports riportere, David Croft nemrég arról számolt be, hogy az Aston Martin és a tervezőzseni nagyon közel állnak a megállapodáshoz, és hogy azt a közeljövőben akár be is jelenthetik. Brown a Sky Sportsnak elárulta, hogy Newey opció lehet-e a wokingi székhelyű csapatnak:

„Adrian Newey, fogadok, hogy jó lenne, ha most is ott ülne annál a tárgyalóasztalánál, ahol azt nézné, hogyan lehetne javítani az autón, Jonathan Wheatley pedig még mindig ott van, de ő továbbáll az Audihoz. Rob Marshall pedig csatlakozott hozzánk.”

Brown eközben arra is rájött, hogy a Red Bull szórakozik a munkavállalóival:

„A Red Bullnál dolgozókból mindig három legmagasabb szinten lévő rangidős ember van – három hatalmas közreműködő. Így elviekben nem érheti őket veszteség.”

A McLaren vezérigazgatója mindehhez hozzátéve még egy bombahírrel szolgált, amikor Newey-ra terelődött a szó:

„Newey rendre visszahív. Jó barátok vagyunk, de ahogy mondtam, igazán elégedett vagyok azzal a versenycsapattal, amelyem van.”

Newey korábban dolgozott már a McLarennél. A brit versenycsapattal 1998 és 2005 között dolgozott együtt. A McLarennél Newey-nak sikerült megterveznie azt az autót is, amellyel Mika Häkkinen világbajnok lett.