Hamilton a gödör alján – dühöt érez a hétszeres világbajnok

Tajthi AndreaTajthi Andrea2025. 12. 07.
Lewis Hamilton
Fotó: Scuderia Ferrari HP

Lewis Hamilton meglehetősen dühös volt újabb tragikus ferraris szereplése után, mikor a szezonzáró Abu Dhabi Nagydíj kvalifikációján már a Q1-ben kiesett

A hétszeres világbajnok a harmadik szabadedzésen a 9. kanyarban összetörte a Ferrarit, majd a kvalifikáción a 16. helyen várt, mindössze 0,009 másodperccel maradva le a továbbjutásról.

Ez a harmadik egymást követő versenyhétvége, amelyen Hamilton kiesett a Q1-ben.

Ez a rajthely azt jelenti, hogy Hamilton valószínűleg elveszíti azt a rekordját, hogy karrierje minden szezonjában dobogóra állt a nagydíjakon.

„Nincsenek szavak, amivel kifejezhetném, hogyan érzek, csak nagyon dühös vagyok” – idézi a brit versenyzőt a RacingNews365.

„Nyilván nem segít (a baleset), de az autó remekül ment, csak kicsit megcsúsztam, és elvesztettem a hátulját.”

„Természetesen soha nem segít, ha kevesebbet tudsz futni, de mindenki ugyanabban a helyzetben van.”

Ezt követően Hamilton csak nagyon rövid válaszokat adott a kérdésekre. Elmondta, hogy nincs különösebb terve a vasárnapi versenyre.

„Onnan (a 16. helyről) nem sokat lehet tenni, így minden hétvégén ugyanaz történik velem.”