Hamilton és Leclerc is üzent a velük kritikus Ferrari elnöknek

Vámosi PéterVámosi Péter2025. 11. 12.
Lewis Hamilton, Charles Leclerc
Fotó: Antonin Vincent/DPPI/Scuderia Ferrari Press Office

Lewis Hamilton és Charles Leclerc nyilatkozatot tettek közzé a közösségi médiában, alig pár órával azután, hogy John Elkann, a Ferrari elnöke bírálta őket.

Elkann kiemelte, hogy mindkét versenyzőjüknek „kevesebbet kell beszélnie” és „inkább a vezetésre kellene koncentrálnia” a Ferrari számára nehéz F1-es szezonban. Az alakulat idén még nem nyert versenyt, és a múlt hétvégén Brazíliában rémálomszerű nagydíjat éltek át, mivel mindkét autójuk kiesett. Hamilton a verseny első körében megsérült, miután összeütközött Carlos Sainzzal, majd egy másik balesetbe is belekeveredett Franco Colapintóval. A Ferrari a verseny felénél úgy döntött, hogy a jelentős sérülések miatt a garázsban hívja az autót. Hamilton hétfő este a közösségi médiában írt a nehéz versenyhétvégéről São Paulóban.

„Támogatom az istállómat. Támogatom magamat is, nem adom fel. Se most, se korábban , se soha. Köszönöm Brazília, mint mindig.”

Csapattársa, Charles Leclerc már a futam elején kiesett Brazíliában, miután belekeveredett Oscar Piastri és Kimi Antonelli kakaskodásába. A 28 éves pilóta kiemelte az egység fontosságát a Ferrari helyzetének javítása érdekében az év utolsó három versenyhétvégéjére.

„Igazán nehéz hétvége volt São Paulóban. Csalódást keltő, hogy szinte pont nélkül térünk haza a csapat idényének a kritikus pillanatában, amikor a konstruktőrök bajnokságában a 2. helyért küzdünk. Mostantól felfelé vezet az út, és egyértelmű, hogy csak az egységünk segíthet nekünk megfordítani a helyzetet az utolsó 3 futamon. Mint mindig, most is mindent meg fogunk ezért tenni.”