Hamilton is engedélyt kapott Abu Dhabiban arra, aminek az FIA nem mindig örül

Vámosi PéterVámosi Péter2024. 12. 08.
Lewis Hamilton
Fotó: LAT Images/Mercedes AMG Petronas

Lewis Hamilton csatlakozik az első három helyezett fánkozásához, akik a Forma-1-es Abu Dhabi Nagydíj után ünnepelhetnek majd.

Az FIA utasítása szerint az első három helyezett a verseny után a pályán marad gumit füstölni, és az első egyenesben állnak majd meg. Ezt kiterjesztették Hamiltonra is, aki utolsó versenyén indul a Mercedes színeiben, mielőtt a következő idényben a Ferrarihoz igazol.

Az FIA a csapatoknak szóló feljegyzésben ennyit közölt:

„A kockás zászló leintése után az első három helyezett versenyzőnek és a 44-es autó vezetőjének (ha az első három versenyzőn kívül van) a pályán kell maradnia, be kell állnia a mezőny végére, majd közvetlenül a rajtrácsra menniük, ahol lehetőség lesz a bajnoki cím utáni ünneplésre, amennyiben úgy kívánják ezt tenni. Ezen ünnepléseket követően a rajtlámpa felé kell haladniuk, ahol az 1, 2, 3 táblákat találják majd.”

Immáron hagyomány az, hogy az első három helyezett Abu Dhabiban a boxutcánál fánkkal ünnepli a szezonzárót. Ebbe olykor további versenyzők is belekerültek, például Fernando Alonso, amikor úgy tűnt, hogy a spanyol végleg távozik a sportágból.

A hétszeres világbajnok Hamilton 246 versenyen indult a Mercedes színeiben, 84 futamot és hat világbajnoki címet nyert azóta, hogy 2013-ban csatlakozott a csillagos márkához.