Hamilton másik F1-es álma is valóra válhat, egy ex-Ferrari versenyző szerint is

Tajthi AndreaTajthi Andrea2024. 09. 06.
Lewis Hamilton
Fotó: Mercedes-Benz AG

Lewis Hamilton elmondása szerint az egyik álma volt, hogy a Ferrarinál versenyezzen. Ez jövőre valóra is válik. Van azonban egy másik F1-es álma is, hogy Afrikában versenyezhessen. És ez sem esélytelen. 

A Ferrari korábbi Forma-1-es versenyzője, Giancarlo Fisichella szerint „nehéz lesz” versenyt rendezni Tanzániában, de kitart a projekt komolysága mellett.

Az F1 1993 óta nem járt Afrikában, amikor a legutóbbi Dél-Afrikai Nagydíjat Kyalamiban rendezték. Néhány éve már beszélnek arról, hogy visszatérnek erre a pályára, de a projekt még nem valósult meg. Kyalami helyett/mellett azonban versenyben van Ruanda és Tanzánia is.

Tanzánia projektjében Fisichella is részt vesz. A cél, hogy a sportágat Zanzibár utcáira hozzák.

Fisichella a Mirror Sportnak a Betwayen keresztül beszélt a projektről.

„Egy kicsit részt veszek a projektben. Ismerek ott néhány embert, így néha szeretek elmenni oda nyaralni. Találkoztam az ottani emberekkel, és beszélgettünk róla. Próbálják előteremteni a pénzt” – mondta.

„Nem könnyű, de ahogy Lewis [Hamilton] is elmagyarázta, a jövőben Afrikában versenyezni mindenkinek jó dolog lesz. Ez egy komoly projekt, de nehéz, mert hatalmas.”

„Nem csak a pályát, hanem az infrastruktúrát is meg akarják építeni. Rengeteg ember érdeklődik iránta. Nem tudom, hogy meg fog-e valósulni vagy sem. Én a technikai részekkel, a pálya tervezésével foglalkozom. A projekt nagykövete vagyok.”

A szezon nyári szünetében Hamilton ismét a kontinensre utazott, és a múlt hónapban elárulta, hogy két másik, különálló projektben is részt vesz.

„Az idő 100 százalékban megfelelő” – mondta Hamilton. „Nem adhatunk hozzá versenyeket más helyszíneken, és nem hagyhatjuk továbbra is figyelmen kívül Afrikát, ahonnan a világ többi része csak elvesz. Senki nem ad semmit Afrikának.”

„Úgy gondolom, hogy egy ottani nagydíj tényleg képes lesz kiemelni, hogy milyen nagyszerű hely, és be tudja hozni a turizmust és mindenféle dolgot. Miért nem vagyunk ezen a kontinensen? Legalább egy pálya készen áll. Rövid távon csak be kellene jutnunk arra a pályára, és a naptár részét kellene képeznie, aztán pedig azon kellene dolgoznunk, hogy valami igazán klasszat építsünk ki.”

„Ruanda az egyik kedvenc helyem, ahol eddig jártam. A háttérben sokat dolgoztam rajta. Beszéltem emberekkel Ruandában, beszéltem emberekkel Dél-Afrikában. Ruanda egy hosszabb projekt, de elképesztő, hogy ennyire szeretnének részt venni benne.”