Hamilton nem lesz rest megreformálni úgy a Ferrarit, ahogy a Mercedest tette

Csonka NikolettCsonka Nikolett2024. 02. 29.
Valtteri Bottas, Lewis Hamilton
Fotó: Jiri Krenek/Mercedes AMG Petronas

Lewis Hamilton új csapatánál is folytatja majd misszióját, így a Ferrarinál is a sokszínűséget fogja pártolni.

A hétszeres világbajnok az elmúlt évek során azon dolgozott, hogy sokszínűbbé és elfogadóbbá tegye a Forma-1-et. A Mission 44 segítségével az alulreprezentált rétegek körében népszerűsíti a mérnöki pályát az Egyesült Királyságban, illetve lehetőséget biztosít a tehetségeknek a kitörésre. A programot a 39 éves versenyző jelenlegi csapata, a Mercedes is  támogatja. Mindemellett ott van a  Hamilton Bizottság is, ami a színesbőrű szakemberek arányát kívánja javítani az autósportban.

A csillagosoknál látványos változást ért el, és sikeresen sokszínűvé tette a csapatot.

„Mérhetetlenül büszke vagyok arra a munkára, amit a Mercedesnél végeztünk. 2020 óta valóban jelentős lépéseket tettünk a csapaton belüli sokszínség növekedésének érdekében. Például a HR-részlegen belül már egy diverz HR-csoportunk is van, ez a munka rajtam túl mutat és utánam is folytatódni fog. Mint, mondtam büszke vagyok a csapatra amiatt, hogy ilyen lelkesedéssel haladnak előre. Úgy vélem, hogy minden csapatot megelőzünk ezen a területen” – nyilatkozta a Sky Sportsnak Hamilton.

A hétszeres világbajnok viszont a sportágon belüli sokszínűség helyzetével nem elégedett, továbbá a csapatváltás kapcsán ezt a feladatot a Ferrarinál is folytatni szeretné:

„Még rengeteg munkánk van a sporton belül. Folyamatosan beszélek Stefanóval (Domenicali) és igyekszem többet dolgozni az F1-gyel. Továbbá, ha megnézzük a Ferrarit, láthatjuk, hogy még előttük is rengeteg munka áll. Ezt már akkor prioritásként kezeltem, mikor Johnnal (Elkann) beszéltem. Ők is nagyon várják már azt, hogy dolgozzanak ezen.”