Hamilton reagált az Arsenal bajnoki címére

Hegedűs Dávid2026. 05. 23.
Lewis Hamilton
Fotó: Scuderia Ferrari Press Office

22 év után ért fel az angol klubfutball csúcsára az Arsenal. A londoniak sikeréért szorított a Forma-1-es hétszeres bajnoka Lewis Hamilton is, aki most kifejezte örömét kedvenc csapata sikere miatt, amiből ő maga is igyekszik erőt meríteni.

Az Arsenal 2004 után ért fel újra a csúcsra a spanyol Mikel Arteta vezetésével, azt követően, hogy az elmúlt három évet folyamatosan a második helyen zártak.

A bajnoki cím bebiztosítása után érzelmesen emlékezett meg a sikerről.

„Szerintem mindenki számára egy érzelmes pillanat volt. Őszintén megvallva a könnyem is kicsordult, mert emlékszem, hogy ötévesen Stevenage-ben fociztam a barátaimmal. A környékünkön én voltam az egyetlen fekete gyerek a baráti társaságban, de mindenki más-más csapatnak szurkolt, West Ham, Tottenham vagy a Manchester, így akkoriban én is ezen csapatok között választottam, attól függően éppen kivel voltam.”

„A minap írt nekem a nővérem, aki anno megkérdezte, hogy melyik csapatnak szurkolok, majd rám parancsolt, hogy az Arsenalnak kell szurkolnom. Jót nevettünk most ezen.”

„Annyi „majdnem” pillanatunk volt már, és most, hogy sikerült egyszerűen fantasztikus érzés. Sok érzelem öntött el, de biztos vagyok benne, hogy sok más embert is, egyszerűen csak nagyon, nagyon büszkék vagyunk a csapatra. Nyilvánvalóan az Arsene Wenger éra is remek volt, de amerre az elmúlt pár évben elindultunk egyszerűen fantasztikus, nagyon inspiráló. Tényleg büszke vagyok a csapatra és azt gondolom, hogy innen csak még erősebbek lesznek.”

Az Arsenal számára vár még egy komoly megmérettetés, május 30-án Budapesten, a Puskás Arénában harcba szállnak a címvédő PSG ellen történetük első Bajnokok Ligája győzelméért.